Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Mega projeler, gelecek 3 yılda Türkiye'yi zirveye taşıyacak"

"2017, Türkiye'nin yılı olacak" diyen Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Türkiye'nin 2023 hedeflerine başarıyla ilerlediğini söyledi.

Son günlerini yaşadığımız 2016 yılının istikrar ve başarılarla dolu bir yıl olmasını beklerken, 15 Temmuz'da yaşanan hain kalkışma sebebiyle Türkiye için oldukça zor bir yıl olarak geçtiğini söyleyen Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, 2017'de umutlu olduklarını dile getirdi. Demir, 2016-2017 değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

"2015 yılının son çeyreğinde özellikle inşaat sektörü açısından baktığımızda 2016 yılının çok iyi geçeceğini ön görmüştük. 2016 yılında Türkiye’nin seçim ve istikrar yılı oldu. Seçimle gelen istikrarla birlikte sektör yine parlak günlerine geri döndü. Ancak ne yazık ki 15 Temmuz’da hiç yaşamak istemediğimiz, hayal edemediğimiz kalleşçe bir kalkışmaya tanık olduk.

Eğer hainler emellerine ulaşmış olsalardı, bugün ülkemizin adı üçüncü sınıf dünya ülkeleriyle birlikte anılırdı. Şükürler olsun ki, bu hainler planladıkları kalkışmada başarılı olamadılar. Emellerine ulaşamadılar. Çünkü karşılarında ülkesini seven, milyonlar vardı.

2016 yılı kalkışma yılı, seçim yılı olarak tarihte yerini aldı. 2016 yılına global pencereden baktığımızda da Amerika, Rusya, Suriye gibi ülkelerle çekişmelere sahne oldu. Öte yandan sınır ötesi operasyonlarla kritik bölgeler birliğimizi ve dirliğimizi tehdit eden unsurlardan da temizlenmiş oldu.

2017 yılında Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın da söylediği gibi, ilk seçimlerin 2019 yılında yapılması ön görülüyor. Diğer taraftan komşu ülkemiz Suriye’de atılacak barış adımları, yine 2017 ve 2018 yıllarında Türkiye’nin önünü açacak en önemli unsur olacaktır. 2017 yılından oldukça umutluyum. 2017 yılı Türkiye’nin yılı olacak. Öte yandan yabancı vatandaşların ülkemizden mülk edinmelerine olanak sağlayan mütekabiliyet yasası, 20015-2016 yıllarında Türkiye’deki yabancı yatırımları olumlu yönde etkilemişti. Ben 2017 – 2018 ve özellikle 2019 yıllarında yabancıların hem mülk edinmesi, hem de ülkemizde sanayi ve istihdama yönelik yatırımlarının artacağını ön görüyorum. Hükümetimizin Türkiye’nin geleceğine dair hayata geçirdiği ve geçireceği, Avrasya Tüneli, 3. Havalimanı, 3. Çevreyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü gibi dev yatırımlar Avrupa’daki hemen hemen tüm ülkelerin radarına girmiş durumda. Türkiye’ye yapılan yabancı ülkelerin yatırımları 2017, 2018 ve 2019 yıllarında sadece Ortadoğu ve Arap Yarımadası ile sınırlı kalmayacaktır. Avrupa ülkeleri de yatırımlarını büyüme trendinde olan Türkiye’ye yönelteceklerdir.

Dolayısıyla 2017 yılı Türkiye ekonomisi ve global pazardaki payımız olarak son derece verimli geçeceğini düşünüyorum. Özellikle 2017 yılının ilk çeyreğinde iş adamlarının erteledikleri yatırımlarını ve büyüme planlarını hayata geçireceklerdir. Türkiye’nin 2023 hedeflerine Demir İnşaat olarak biz de katkıda bulunmak istiyoruz. Bu kapsamda 2017 yılında İstanbul Yakuplu, İzmir, Antalya, Yalova’da projeler geliştirmeyi hedefliyoruz. Yine 2023 hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizin şanlı bayrağını ilk etapta Almanya’daki projemizi hayata geçirecek dalgalandıracağız.

Diğer taraftan Ukrayna’da yapımına devam ettiğimiz ve planladığımız projelerle ülkemizi temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak, Allah’ın izniyle gelen günlerimizin geride bıraktığımız günlerden daha verimli daha parlak olacağına inancım tamdır."