Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Mehmet Babacan: Konutta 15 yılın en büyük fırsatıyla karşı karşıyayız

Yatay yapılaşmayla birlikte konut sayısının azalacağını söyleyen Mehmet Babacan, bundan dolayı şu an son 15 yılın en büyük fırsatı ile karşı karşıya olunduğunu ifade etti

İnşaat sektörünün maliyetlerindeki artışın yüzde 60’a tırmandığını ifade eden Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, buna rağmen fiyatları 1 TL bile artırmadıklarını vurguladı. Yeni dönemde konutun daha da kıymetleneceğini belirten Mehmet Babacan; “Bundan dolayı konutta son 15 yılın en büyük fırsatı ile karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe yaşanan sıkıntılara ve maliyet artışına rağmen, teslimleri zamanında yaparak yatırımcılarına verdikleri sözü tuttuklarının altını çizen Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, “2018 yılının son çeyreğinde bin 9 adet konuttan oluşan Babacan Premium projemizde ilk etap teslimlerine başladık. Haziran 2019’da da ikinci etap teslimlerimizi gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra ‘Gelin dairenizi tapusuyla alın, oturun, 40 bin TL peşinat, 40 ay boyunca yüzde 0 faizle ödeyin’ dedik. Biz kampanyalarımızı klişe sözler üzerine değil, gerçekler üzerine inşa ederek yaşayan projelere imzamızı attık. Yeni dönemde konut daha da kıymetlenecek. Bundan dolayı şu an konutta son 15 yılın en büyük fırsatı ile karşı karşıyayız” dedi.

DİKEY YAPILAŞMA YERİNİ YATAY YAPILAŞMAYA BIRAKACAK

Mehmet Babacan, önümüzdeki dönemde gayrimenkul ve inşaat sektöründe yapılan konut sayısının azalmaya başlayacağına dikkat çekti. Yeni dönemde sektördeki dikey yapılaşmanın yerini yatay yapılaşmanın alacağını söyleyen Babacan; “Dolayısıyla konut daha da kıymetlenecek. Bugün satın alınan bir konut, yatırımcıya 3 yıl sonra fiyatının 3 katına varan bir kazanç sağlayacak. O yüzden bugün için konutta 15 yılın en büyük fırsatı diyoruz” şeklinde konuştu.

FİYATLAR ARTIŞA GEÇECEK

Konut sayısının azalması ile birlikte fiyatların da artışa geçeceğini kaydeden Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan; “Eskiden bir arsaya bin daire yapabilirken bu rakam 500’e düşecek. Kat sayısı düşünce fiyatlar artacak. İmar düştüğünde inşaat maliyetlerindeki artışı da hesaba koyarsak, bugünkü konut fiyatları yeni dönemde hayal olacak. Bu durumu yatırımcılar görüyor. Konut satışlarındaki artış da bunun bir göstergesi” ifadelerini kullandı.

SEKTÖR EN BÜYÜK KAZANÇ SAĞLAYAN YATIRIM ARACI

Mehmet Babacan, gayrimenkul ve inşaat sektörünün en büyük kazanç sağlayan yatırım aracı olmayı sürdürdüğünü ifade etti. Döviz ve faizin bazen yükselip bazen düşebileceğini söyleyen Babacan; “Yatırımcı gelir kaybına uğrayabilir. Ama 700 bin TL’lik konut, 500 TL’ye düşer mi? Öyle bir şey olmayacağı gibi, maliyet artışıyla birlikte 700 TL’lik konut birden 1 milyon TL’ye yükselir. Her dönemde bu böyledir” dedi.

YILIN İLK BÜYÜK KAMPANYASINA İMZAMIZI ATTIK

Yatırımcılarına yılın ilk kampanyasıyla faizsiz ödeme seçenekleri sunduklarının altını çizen Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan; “Kampanya kapsamında Babacan Premium projesinde 40 bin peşinat, 40 ay, yüzde 0 faizle, Babacan Port Royal’de ise 60 ay, yüzde 0 faizle ödeme fırsatı sunuyoruz. Bu projelerde ayrıca 120 ay vadeli yüzde 0.98’lik faizle ödeme avantajı da sunuluyor” dedi.