Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Mesa 49 yılda 98 bin konut üretti

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, 49 yılda firmalarının 98 bin konut ürettiğini ve 2023 hedeflerine de ulaşacaklarını açıkladı.

2017 emlak sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Boysanoğlu,"2018 bizim 50'ye bir kala olan yılımız olacak. Gayrimenkul açısından da hali hazırda 350 bine yakın kişiye yarım asra yakın süredir yüksek standartlarda bir yaşam sunan 98 bin konut ürettik. Konutlarımız hem sundukları kalite, yüksek yaşam standartları, hem de değer açısından güncelliklerini koruyor. Dolayısıyla Mesa'nın yarattığı müşteri memnuniyeti oran olarak sektörün zirvesini oluşturuyor. Bu da bize çok önemli avantajlar sağlıyor" diye konuştu.

“Yeni projelerde yüzde 30’lara ulaştık”

Çoğu yeni projede mevcut müşterilere satışlarda yüzde 30'lara ulaştıklarının altını çizen Boysanoğlu, "Bize duyduğu güvenle, telefonla alım yapan, hatta kimi zaman konut seçimini dahi bize bırakan müşterilerimizin olmasından çok mutluyuz. 2018'de de biz en iyi bildiğimiz şeyi yani işimizi yapmaya devam edeceğiz. 49 yıldır olduğu gibi önümüzdeki dönemde de, ülkemize olan inancımız ve sorumluluk duygumuzla her geçen yıl daha da büyüyen, çoğalan bir ölçekte ve güçlü yatırımlarla proje geliştirmeye, konut üretmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Mesa 2018’de yüzde 8 büyüyecek

2018'de sektörde yapacak çok işlerinin olduğuna vurgu yapan Boysanoğlu, "2018 yılı, Mesa olarak 8 civarında büyüme hedefi ile mevcut büyümemizi korumayı hedeflediğimiz bir yıl olacak. Ankara Gaziosmanpaşa'daki projemiz Mesa Koza 66'da teslimatlar yapıldı, yaşam başladı. Burada kalan az sayıda dairenin satışını da 2018'in ilk yarısında bitirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu. Yaşamkent'te Tepe İnşaat ile ortak proje olan Park Mozaik'te ilk etabın tamamlandığını belirten Boysanoğlu, projenin ikinci etabının yapımı ve satışlarının 2018'de devam edeceğini söyledi. Boysanoğşu, "İstanbul'da ise Kozyatağı'ndaki projemiz Mesa Koz için 2018 hem yapım hem de satış açısından hız kazanacağımız bir yıl olacak" dedi.

Anadolu’ya yatırım vakti

Anadolu'ya dev yatırım 2018'de birçok yeni projeyi hayata geçireceklerinin de altını çizen Boysanoğlu, şöyle konuştu: "İstanbul Maltepe'de 2018'de iki projemizin lansmanını yapacağız. Biri Başıbüyük'te Panoramik deniz, Adalar manzarası, Aydos ormanlarına komşu Mesa Gökada projemiz. Diğeri ise yine panoramik bir deniz ve kent manzarasına hakim, Maltepe'nin en merkezi konumunda Bağdat Caddesi üzerindeki MESA Cadde projelerimiz. Bu iki projemiz de Mesa Koz gibi bölgelerinde 2018'e damgalarını vuracak nitelikler taşıyor. Yine İstanbul Anadolu Yakası'nda Beykoz Çubuklu'da çok prestijli iki projeye imza atacağız. Biri İstanbul Boğazı'nı eşsiz bir açıdan panoramik bir şekilde pencerelerine taşıyan MESA Çubuklu 28 projemiz. Diğeri ise eşsiz bir orman, yeşilin tüm tonlarıyla çevrelenmiş, kuş sesleri ile uyanabileceğiniz bir proje, MESA Orman Çubuklu. Bu her iki projemizin de lansmanlarını, alanlarındaki en iddialı projeler olarak 2018'de yapacağız."

Bodrum'da büyük proje

Gelecek sene Bodrum'da önemli bir projeyi hayata geçireceklerini belirten Boysanoğlu, "Bodrum'da bizim olduğu kadar sektörün de gündemine yerleşecek çok özel bir projeye imza atacağız. Son hazırlıklarını yapmakta olduğumuz ve Bodrum'da hayata geçireceğimiz yatırım, gerçekten de çok özel ve seçkin bir proje olacak. Bu aynı zamanda döneminin en iyi projesi olma iddiası taşıyor. Ayrıca Eczacıbaşı-Kartal projesinde karşılıklı sözleşmenin son aşamasındayız. O da çok değerli projelerimizden biri olacak" ifadelerini kullandı.