Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Metris cezaevi arazisine konut projesi geliyor

Metris Cezaevi arazisine ne olacağı belli oldu. Arazi üzerinde yeni bir konut projesi yükselecek.

Uzun yıllarca askeri cezaevi olarak kullanılan Metris Cezaevi kapatıldıktan sonra boşalan arazinin nasıl değerlendirileceği bir süredir gündemdeydi. 15 Temmuz Şehitler Parkı yapılacağı söylentilerinin arsından arazinin akıbeti belli oldu. Arazide konut projesi inşa edilmesine karar verildi.

Metris Kışlası için son karar alındı. Arazinin üzerinde dev bir konut projesi yükselecek. Bölgenin siluetine modern ve yenilkçi bir renk katılacak. Bölgede hayata kazandırılması planlanan mega proje hazırlanıyor.

KIŞLA ARAZİSİ YAKLAŞIK 42 BİN METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE

İstanbul'un en büyük ilçelerinden Esenler'de imar planları artık değişiyor. Yeni imar planları arasında Metris Kışlası da yer alıyor. Çok uzun yıllar askeri cezaevi olarak kullanılan ve şarkılara konu olan askri kışla üzerinde bir konut projesine imza atılacak. Mega projenin çalışmalarına vakit kaybedilmeden başlandı. Metris Cezaevi arazi yaklaşık 42 bin metrekare büyüklüğünde dev bir alan olarak dikkat çekiyor. Arazi ile ilgili hazırlanan protokol İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde masayya yatırıldı. Kentsel dönüşüm projesinin protokolü Meclis'te oy çoğunluğuyla kabul edildi.

YAPILACAK KONUTLARA RİSKLİ ALANLARDA OTURAN VATANDAŞLAR YERLEŞTİRİLECEK

İBB Meclisi'nde çıkan karara göre askeri kışla arazisine konut projesi yapılmasına karar verildi. Bu konutlara da, bölgede yıkılacak olan riskli yapılarda oturan vatandaşlar taşınacak. Projenin masrafları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. İnşaatı ise KİPTAŞ gerçekleştirecek. Protokole göre konutların yüzde 60'ı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne, yüzde 40'ı ise Esenler Belediyesi'nin mülkiyetinde olacak.