Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Metrobüs Silivri'ye kadar gidecek mi?

KİPTAŞ Silivri Konutları 3. Etap projesinin lansmanına katılan İBB Başkanı Mevlüt Uysal şehir ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarını verdi.

KİPTAŞ Silivri Konutları 3. Etap projesinin lansmanına katılan İBB Başkanı Mevlüt Uysal şehir ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önderliğinde KİPTAŞ tarafından İstanbul Avrupa Yakasının doğayla iç içe ilçelerinden bir tanesi olan Silivri’de konumlandırılan yeni projesi KİPTAŞ Silivri Konutları 3. Etap basın lansmanına katılan İBB Başkanı Mevlüt Uysal basın mensuplarının kendisine yönelttiği sorulara yanıt verdi. Uysal’a sorulan en dikkat çekici projelerin başında ise ‘Metrobüs Silivri’ye kadar yükseltilecek mi?’ sorusu oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal kendisine sorulan bu soruya metrobüsün Silivri’ye kadar uzatılmasıyla yolculara iyilik değil bir kötülük yapılmış olacağını ve metrobüsün halihazırda kapasitesinin çok üzerinde olduğu şeklinde cevap verdi.

İstanbul ulaşımından hayata geçirildiği günden bu yana çok önemli bir yere sahip olan metrobüs hattının Silivri’ye kadar genişletilmesi birçok vatandaşın hayali. Ancak metrobüsün Silivri’ye kadar uzatılması pek de mümkün görünmüyor. En azından yakın zamanda. Kendisine bu konu hakkında soru yöneltilen Başkan Uysal metrobüsün kapasitesinin çok üzerinde hizmet verdiğinin altını çizerek, “Metrobüsü Silivri’ye uzatarak vatandaşlara iyilik değil kötülük yapmış oluruz” dedi.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, "Metrobüs şu anda normal kapasitesinin üzerinde. 500 bin günlük kapasite ile planlanmış şu anda 900 bin. Silivri'ye uzatıldığı zaman 1 milyon 300, 1 milyon 400 bin demek. Metrobüse binen vatandaşlarımızın halini hepimiz görüyoruz. Dolayısıyla şu anda var olan sıkıntıyı nasıl aşarız onun çözümünü ararken, Silivri'ye uzatarak o çözülemez" şeklinde konuşarak hakın kafasındaki sorunun cevabını vermiş oldu.

Yapılması planlanan metro ve tramvay gibi ulaşım hatlarının güzergah üzerinde hayata kazandırılmasının ardından metrobüs hattının Silivri ilçesine kadar uzatılmasının tekrar gündeme getireileceğini ifade eden İBB Başkanı Uysal, güncel durumda metrobüs hattının Silivri'ye kadar uzatılmasının halka iyilikten çok kötülük yapmak olacağını dile getirdi.