Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Mevlüt Uysal: Yatay mimariden taviz verilmeyecek

İBB Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Uysal, yatay mimariden taviz verilmeyeceğini ifade etti. Detaylar haberimizde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yatay mimariyle ilgili bir talimatı olduğunu hatırlatan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, Büyükçekmece'nin coğrafi olarak İstanbul'un en güzel ilçelerinden biri olduğunu ifade etti. İmar artışının nihayetinde mutluluk değil sıkıntı getirdiğini ifade eden Mevlüt Uysal; “Artık içimize sinen, bizi rahatlatan ve güzel görünen şey yatay mimaridir. Biz de 'estetikten, yatay mimariden taviz yok' diyoruz. Büyükçekmece'nin coğrafi güzelliğine yatay mimari ve estetiği ekleyerek, İstanbul'un en güzel ilçesi yapabilirsek başarılı oluruz” şeklinde konuştu.

Büyükçekmece'nin geçmişte güzel olduğunu ancak zaman içerisinde doğru planlama yapılmadığı için cazibesini kaybettiğini söyleyen Uysal; “Seksenli yıllarda Büyükçekmece herkesin gidip görmek istediği bir yerdi. Kumburgaz'da maddi durumu iyi olanların yazlıkları vardı. O yıllardaki Pendik, Tuzla ile kıyas kabul etmezdi. Ama şu anda metronun gitmesi, planlamaların doğru yapılması oraları cazibe merkezi haline getirdi. O bölge Gebze'ye kadar Kocaeli'nin bir kısmını da alacak şekilde oraların merkezi haline gelmiş. Büyükçekmece de Trakya'ya kadar Çorlu dahil bir çekim merkezi olabilir. Ama burada ciddi hizmet eksiklikleri var. Büyükçekmece'de seçim çalışmalarına başlamadan önce buralarda bu kadar hizmet eksikliği olacağını düşünmüyordum” ifadelerini kullandı.

Büyükçekmece'nin boydan boya tamamı kullanılabilecek bir sahile sahip olduğunu vurgulayan Uysal, ilçenin değerlerinin iyi kullanılmamasıyla ilgili halktan çok şikayet ve sitem duyduğunu da sözlerine ekledi.

Vatandaşlardan en fazla park ve gezilebilecek yeşil alan talebi geldiğini söyleyen Mevlüt Uysal; “Eğer bir belediye, kişi başına düşen yeşil alan miktarı ile ilgili bir şey söylüyorsa oraya yatırım yapıp, emek vermesi ve kullanılacak yer üretmesi gerekiyor. Yani yeşil alan olarak imarda ayırmışsın ama dağ başı, hiç yatırım olmamış o yer yeşil alan değildir. Vatandaşların gidip aileleriyle oturup çay içebileceği, piknik yapacağı bir yere dönüşmemişse bunun bir manası yoktur. Büyükçekmece'nin sahili tamamen kullanılabilecek bir sahil. Buna rağmen Büyükçekmeceliler buradan kalkıp başka ilçelerdeki sahillere, piknik alanlarına gidiyorsa burada da bir terslik var. Peki, Büyükçekmece sahilinde böyle alanlar yapılabilir mi? Yapılabilir değil, yapılması zorunludur” diye konuştu.