Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Microsoft emlak sektörüne el atıyor

Seattle’da yaşanan konut krizine Microsoft’tan çözüm geldi. Şirket, yerel halk ve teknoloji çalışanları için çok düşük faizli krediler vereceğini duyurdu.

Teknoloji şirketlerinin merkez üssü haline gelen Seattle’da emlak sektöründe yaşanan sorun üzerine Microsoft harekete geçti. Microsoft, konut inşası için 500 milyon dolar ayırdığını açıkladı.

SEATTLE'DE KONUT KRİZİ

Seattle bölgesindeki yerli halk, teknoloji şirketleri ile birlikte yükselen emlak fiyatları nedeniyle yaşayacak ev bulamıyor. Techinside sitesinde yer alan habere göre; kiraların ve satılık ev fiyatlarının çok yüksek olması vatandaşları büyük bir krize sürüklüyor.

KAMU ÇALIŞANLARINA 500 DOLARLIK VERGİ

Seattle şehir yönetimi, bölgede görev yapmak zorunda olan hemşireler, kamu çalışanları ya da yerel esnafın, bölgede oturacak ev bulamaması nedeniyle teknoloji şirketlerine, çalışan başına 500 dolarlık bir vergi getirdi.

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİLER VERECEK

Konutta yaşanan bu kriz üzerine Microsoft’ta çözüm geldi. Şirket, bölgede, yerel halkın ve teknoloji çalışanlarının yararlanabileceği konu projeleri geliştirecek müteahhitler için çok düşük faizli krediler vereceğini duyurdu.

500 MİLYON DOLARLIK BÜTÇE

Microsoft, toplamda 500 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı. Projeden çok düşük bir kar edeceğini, asıl amacının bölgede yaşanan konut krizine hızlıca çözüm getirmek olduğunu açıklayan Microsoft’un 500 milyon dolarlık bütçenin içinde, bölgedeki evsizlere destek olan STK’lar için ayrılan 25 milyon dolarlık bağış fonu da bulunuyor.