Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Millet Bahçesi piyangosu vuran mahallelerde fiyatlar uçtu

Recep Tayyip Erdoğan tarafından İlk kez 23 Mayıs tarihinde açıklanan millet bahçesi projeleri gayrimenkul fiyatlarını yüzde 30’dan yükseltti.

İstanbul Atatürk Havalimanı 31 Ekim 2018 tarihinden sonra tamamen kapatılacak. Havalimanın arazisi de ‘millet bahçesi’ olarak değerlendirilecek. Sadece Bakırköy ilçesinde buna ek 7 farklı mahallede daha millet bahçesi projeleri hayata geçirilecek. Bulunduğu bölgelere değer katması beklenen projelerin inşa edileceği konumlarda gayrimenkul fiyatları kısa sürede yüzde 30,4 oranında artış kaydetti.

Türkiye Veri İşleme Merkezi (TUVİMER) tarafından gerçekleştirilen araştırma kapsamında 23 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından millet bahçesi olarak hayata kazandırılacağı açıklanan İstanbul Atatürk Havalimanı ile birlikte 7 mahallede daha millet bahçeleri yapılacak. Millet bahçelerinin açıklandığı tarihten itibaren projelerin hayata kazandırılacağı açıklanan bölgelerde gayrimenkul fiyatları büyük artış gösterdi.

Atatürk Havalimanı arazisi ile sınırı bulunan 8 mahallede konut fiyatları kısa sürede yüzde 30,4'e kadar artış kaydetti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Mayıs’ta Atatürk Havalimanı arazisinin Millet Bahçesi olarak hayata kazandırılacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanının açıklamasının ardından kısa süre içerisinde 8 mahallede konut fiyatları yaklaşık yüzde 30,4 oranında yükselme yaşadı.

Atatürk Havalimanı bölgesine sınırı bulunan bölgeler içerisinde en çok değerlenenler 30,4 ile Şenlikköy, yüzde 27,5 ile Basınköy, yüzde 23,8 ile Yeşilköy, yüzde 11,7 ile Ataköy 2-5-6. Mahallesi takip etti. Beşyol'da fiyat artışı yüzde 7 olurken, Ataköy 3-4-11. Mahallesi'nde yüzde 3,6, Yeşilyurt oldu.

2018 yılının ilk yarısında 2017 yılının aynı dönemine kıyasla İstanbul ili genelinde konut satışları bir parça düşüş yaşarken Bakırköy ilçesinde yüzde 20 yükseliş görüldü.

Bakırköy ilçesinde mayıs ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla konut satışları yüzde 54, haziranda ise yüzde 45'lik ciddi bir artış kaydetti.