Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Milyonerlerin yüzde 80'inin varlıkları gayrimenkulden geliyor

Türkiye'de sayıları 127 bin seviyesine ulaşan milyonerlerin yüzde 80'den fazlasının varlık kaynağının gayrimenkul olduğu kaydedildi.

Ülke genelinde büyük ölçekli gayrimenkul yatırımlarına imza atan Onursal A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, ülkelerin gelişimindeki en önemli göstergelerden birinin de milyoner sayıları olduğunu kaydetti. Öngün, BDDK verilerine göre Ocak 2018’de milyoner sayısının 127 bine ulaştığına dikkati çekerek, şunları söyledi:

“Bugün hemen her sektörden kişiler kendi işlerine ek olarak konut, ofis projesi yapma telaşında. Gayrimenkul sektöründe yer almasına karşılık inşaat çalışmalarına katılmayan zenginlerin sayısı ise tahminlerin çok ötesinde. Yaptığımız tespitler, kişilerin servetlerini değerlendirirken en önemli yatırım aracı olarak gayrimenkulü görüyorlar. Günümüzde sanayi, turizm, hizmet gibi çok sayıda sektörde yer alan kişilerin, gerçek anlamda gayrimenkul yatırımları ile paralarına para kattıklarını görüyoruz. Kayıtlı milyonerler detaylı olarak incelendiğinde en az yüzde 80’inin elde ettikleri servetin önemli bölümünün gayrimenkulden geldiği görülebilir.”

Türkiye’nin gayrimenkul yatırımlarında bu kadar fazla kazandırmasının en önemli etkenlerinden birinin de ülkenin potansiyeli olduğunu vurgulayan Onur Öngün, “Türkiye, hem coğrafi, hem stratejik, hem de iç dinamikleri açısından dünyanın potansiyeli en yüksek ülkelerinden biri. Bu nedenle yurt genelinde hemen her nokta değer kazanıyor, kentler hızlı bir şekilde büyüyor, iller arasındaki sınırlar kalkıyor. Bugün orta/uzun vadede değer kazanması beklenen bir gayrimenkul yatırımı kısa vadede bile değer bulabiliyor” dedi.