Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Murat Kurum: 20 katlı bina istemiyoruz

Kentsel dönüşümle alakalı konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 20 katlı binaları istemediklerini ifade etti.

Kentsel dönüşümle alakalı açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “20 katlı bina istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hürriyet Gazetesi’nden Aysel Alp’in haberine göre; Murat Kurum, depremle, kentsel dönüşümle alakalı strateji planının çok yakın bir zamanda yayınlanacağını söyledi. Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yönde bir talimatının da olduğunu belirtti ve ekledi: “Yeni yapılacak alanlarda bina yüksekliği 4-5 katı geçmeyecek. Mevcutta olan binalar varsa çok az emsal artışıyla yüzde 20-25’i geçmeyecek ve yüksekliği de 8 katı geçmeyecek şekilde bir planlama süreci içerisindeyiz. Bunun yanı sıra kentsel dönüşümü de değer esaslı yapacağız. Örneğin Bağdat Caddesi’nde insanlara yeni bina yaparken dönüşümden hiçbir şekilde işin içine girmedikleri bir sürece de müsaade etmeyeceğiz.”

MEKANSAL STRATEJİ PLANI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Mekansal Strateji Planı hakkında da açıklamalarda bulunan Murat Kurum; “Çalışmalara başladık. Çorlu’da organize sanayi bölgesi yapıyoruz. ‘Yeri doğru mudur? Yapılan sanayi üretimi tarıma zarar veriyor mudur? Acaba başka bir yerde mi yapılmalıdır? Lojistik olarak doğru bir alan mıdır’ çalışmasını gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.