Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Murat Kurum: 52 Millet Bahçesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor

Murat Kurum, 28 ilde 52 Millet Bahçesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Kurum, hedeflerinin 81 ilde Millet Bahçesi olduğunu da sözlerine ekledi.

Her ile en az bir Millet Bahçesi yapma hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bu kapsamda 28 ilde 25 milyon metrekare alanda 52 Millet Bahçesi çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Çeşitli programlara katılmak üzere Afyonkarahisar’e gelen Murat Kurum, bir otelde düzenlenen İl Değerlendirme Toplantısına katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, Bakanlığının Afyonkarahisar'a son 16 yılda yaklaşık 5 milyar lira yatırım yaptığını ifade etti.

İmaret Camisi çevresindeki 250 bin metrekarelik alanda kentsel dönüşüm projesi başlattıklarını söyleyen Murat Kurum, burada 3 bin 200 hak sahibi olduğunu belirtti. Yapılacak olan projenin bölgeye uygun, az katlı tarihi ve kültürel değerlerin ön plana çıktığı, örnek bir kentsel dönüşüm olarak gerçekleştirileceğini söyleyen Bakan Kurum; “Mısri Camisi etrafında da 170 bin metrekarelik alanda aynı şekilde proje gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte Afyonkarahisar’a ve bölgeye değer katacak bir projeyi başlatmış olacağız. Bu iki yerde ilk etapta 500’er adet konut inşa edeceğiz. 2019 yılında inşaata başlamak suretiyle kentsel dönüşüm projelerini 2023 yılına kadar tamamlamak için startını vermiş olacağız” dedi.

81 ilde Millet Bahçesi yapmayı hedeflediklerini de hatırlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “İkinci 100 Günlük Eylem Planı kapsamında 28 ilde 25 milyon metrekare alanda 52 Millet Bahçesi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Afyonkarahisar’da spor kompleksinin yanındaki 159 bin metrekarelik alanda Millet Bahçesi yapıyoruz. Burası, termal turizmin de gerçekleştiği çok önemli bir konum. Millet Bahçesi içinde Millet Kıraathanesi de yer alacak. Gençlerimiz burada kitap okuyacaklar. Afyonkarahisar'a gelen vatandaşların burada vakit geçirebileceği çok önemli bir proje olacak” ifadelerini kullandı.