Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Murat Kurum: İmarlar artık 4-5 katı geçmeyecek

Yeşil alanların öne çıktığı yatay yapılaşmayı istediklerini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “Bundan sonra 4-5 katı geçmeyecek imarlar yapılacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 maddelik bir manifesto açıkladığını ve bunun içeriğinin yüzde 80’inin çevre ve şehirle ilgili olduğunu ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, şehirlerin yaşam kalitesini artırmak, altyapı sorunlarını çözmek ve gelecek nesillere daha iyi şehirler bırakmak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. Murat Kurum; “Yapacağımız planları 50-100 yıllık geleceğimizi belirleyecek ve beş senelik süreçte de kanalizasyondan altyapıya, atık su arıtma hizmetinden millet bahçesine kadar birçok projeyi de bu manifesto çerçevesinde Bakanlığımızın desteğiyle sürdüreceğiz. Biliyorsunuz ki kentsel dönüşüm bizim için çok önemli. Biz artık ecdadımızın, kültürümüzün öne çıktığı, yeşil alanların öne çıktığı yatay yapılaşmayı istiyoruz. Bundan böyle 4-5 katı geçmeyecek imarlar yapılacak” ifadelerini kullandı.

HEDEF YATAY YAPILAŞMAYI ÖN PLANA ÇIKARMAK

Artık yüksek katlı binaların yapılmasına izin vermeyeceklerinin altını çizen Bakan Kurum, yatay yapılaşmayı ön plana çıkarmak istediklerini belirtti. Kurum, 81 ilde en az bir millet bahçesi yapmak istediklerini de sözlerine ekledi.

TÜM ŞEHİRLERİN MEKANSAL PLANLARI YAPILACAK

Murat Kurum, 2023 yılına kadar bakanlık olarak tüm şehirlerin mekansal planlarını yapmayı hedeflediklerini söyledi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı olduğu dönemdeki sosyal belediyecilik anlayışıyla şehirleri yönetmeye başladıklarını ifade etti.