Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Murat Kurum’dan ucuz konut müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan ucuz konut müjdesi geldi. Bakan Kurum, Kastamonu’da 800 konutun inşa edileceğini açıkladı.

Çeşitli temaslarda bulunmak için Kastamonu’ya giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ucuz konut müjdesi verdi. Murat Kurum, TOKİ tarafından 800 konutun inşa edileceğini söyledi.

Kastamonu’ya ilişkin belli kararlar aldıklarını söyleyen Bakan Kurum; “Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Mücadelesi'nde tüm Türkiye'ye seslendiği Nasrullah Cami'miz ve kalemiz var. Biz kentsel dönüşümü ikiye ayırdık. Nasrullah Camisi’nden başlayıp kaleye kadar gidecek olan alanda biz Milli Mücadele, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde yapılmış tarihi eserlerimizi gün yüzüne çıkarmak ve buranın dönüşümünü yapmak adına yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda bir kentsel yenileme projesi gerçekleştireceğiz. Yarın itibariyle bu projeye başlayacağız” şeklinde konuştu.

Murat Kurum, bölgede bulunan vatandaşlar için TOKİ ile Örencik mevkiinde 800 konut inşa edeceklerini açıkladı. Kurum, yapılacak bu rezerv alanlara vatandaşların mağdur olmayacak şekilde taşınmaları ve daha modern ve deprem riski az olan binalara taşınması suretiyle bu tarihsel dönüşümü yaparak Kastamonu'nun tarihini, kültürünü, turizmini ve kalkınmasını sağlayacak bu önemli projeyi inşallah çok yakın zamanda gerçekleştirmiş olacaklarını ifade etti.

KASTAMONU’YA MİLLET BAHÇESİ GELİYOR

Türkiye’nin 81 ilinde Millet Bahçesi projesinin olduğunu hatırlatan Murat Kurum, Kastamonu'ya da Millet Bahçesi yapacaklarının müjdesini verdi. Kuzeykent Mahallesi’nde yaklaşık 240 dönüm alan üzerinde imalatının TOKİ tarafından gerçekleştirilecek bir millet bahçesinin Kastamonu'ya kazandırılacağını söyleyen Bakan Kurum; “Millet bahçesi içinde yürüme yolları, bisiklet yolları, millet kıraathanesi ve Kastamonulu vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacağı tüm sosyal alanları yer alacak. Bu projeyi 2019 yılı içinde başlatacağız” dedi.