Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

NASA Mars’ta konut üretimi için yarışma düzenledi

NASA tarafından Mars’ta yaşaması planlanan astronotların barınması için konut projeleri yarışması düzenlendi. Finalistler belli oldu.

NASA (ABD Havacılık ve Uzay Dairesi) tarafından Mars’ta yaşamasını planladığı astronotlar için yapılacak konut projeleri yarışması düzenledi. NASA’dan ilginç bir yarışma! Mars’ta konut üretiliyor.

18 YARIŞMACI TAKIM KATILIM GÖSTERDİ

Bu kapsamda 2014 yılında tertiplenen yarışmaya toplam 18 yarışmacı takım katıldı. Mars’ta yaşayacak kolonicilerin kullanabileceği konutların üretimi için proje geliştirilmesi için düzenlenen yarışmadan finalistler bile belli oldu.

GEREKLİ MALZEMELER ROBOTLAR TARAFINDAN MARS’TA BULUNACAK

Amerika’nın Arkansas kentinde gerçekleştirilen yarışmaya kazanan takımın projesine göre robotlar, konut projelerinin inşa edilmesi için gerekli malzemeleri Mars’ta bulacak. Konutların inşası için gerekli malzemeler gönderilen robotlar tarafından Mars’ta bulunacak. Konutların tasarımı ise 3D yazıcıların yardımıyla hayata geçirilecek.

TASARIMLAR 3D YAZICILAR İLE İNŞA EDİLECEK

3D yazıcılar ile konut tasarlayacak olan tasarımcılar konutların modüler şeklinde hayata kazandırılacağını ve bu sebeple istenilen büyüklüklerde alan sahip olunabilecek. Bu şekilde NASA tarafından Mars’ta inşa edilecek konut projelerinde istenilen kadar kişi barınabilecek.

İNSANOĞLUNUN YENİ YAŞAM ALANLARI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Finale kalan son 5 takım 100 bin dolar değerindeki primi aralarında paylaştı. Finalistler tarafından yapılan Mars konut projeleri NASA’nın resmî sitesinde yayımlandı. Yarışmayı düzenleyenler konut tasarımcılarının insanoğlunun yeni gezegenlerin kolonileştirilmesine yakınlaştırıldığına inanıyor. NASA’nın düzenlediği yarışmanın sonunda kalan 5 finalistin çalışmaları NASA’nın resmi web sitesinde beğenilere sunuldu.