Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

NASA Mars’ta konut üretimi için yarışma düzenledi

NASA tarafından Mars’ta yaşaması planlanan astronotların barınması için konut projeleri yarışması düzenlendi. Finalistler belli oldu.

NASA (ABD Havacılık ve Uzay Dairesi) tarafından Mars’ta yaşamasını planladığı astronotlar için yapılacak konut projeleri yarışması düzenledi. NASA’dan ilginç bir yarışma! Mars’ta konut üretiliyor.

18 YARIŞMACI TAKIM KATILIM GÖSTERDİ

Bu kapsamda 2014 yılında tertiplenen yarışmaya toplam 18 yarışmacı takım katıldı. Mars’ta yaşayacak kolonicilerin kullanabileceği konutların üretimi için proje geliştirilmesi için düzenlenen yarışmadan finalistler bile belli oldu.

GEREKLİ MALZEMELER ROBOTLAR TARAFINDAN MARS’TA BULUNACAK

Amerika’nın Arkansas kentinde gerçekleştirilen yarışmaya kazanan takımın projesine göre robotlar, konut projelerinin inşa edilmesi için gerekli malzemeleri Mars’ta bulacak. Konutların inşası için gerekli malzemeler gönderilen robotlar tarafından Mars’ta bulunacak. Konutların tasarımı ise 3D yazıcıların yardımıyla hayata geçirilecek.

TASARIMLAR 3D YAZICILAR İLE İNŞA EDİLECEK

3D yazıcılar ile konut tasarlayacak olan tasarımcılar konutların modüler şeklinde hayata kazandırılacağını ve bu sebeple istenilen büyüklüklerde alan sahip olunabilecek. Bu şekilde NASA tarafından Mars’ta inşa edilecek konut projelerinde istenilen kadar kişi barınabilecek.

İNSANOĞLUNUN YENİ YAŞAM ALANLARI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Finale kalan son 5 takım 100 bin dolar değerindeki primi aralarında paylaştı. Finalistler tarafından yapılan Mars konut projeleri NASA’nın resmî sitesinde yayımlandı. Yarışmayı düzenleyenler konut tasarımcılarının insanoğlunun yeni gezegenlerin kolonileştirilmesine yakınlaştırıldığına inanıyor. NASA’nın düzenlediği yarışmanın sonunda kalan 5 finalistin çalışmaları NASA’nın resmi web sitesinde beğenilere sunuldu.