Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Nata Holding AVM yatırımına hız verdi

Perakende sektöründe yaşanan sıkıntılı sürece rağmen Nata Holding yeni yatırımlara imza atıyor. Holding, AVM yatırımlarına hız verdi.

Nata Holding, perakende sektöründe yaşanan zorlu dönemi fırsata çeviriyor. Şirket, hem satın alma hem de yeni alışveriş merkezi inşa etme yoluyla büyüme kararı aldı.

Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz'ün haberine göre; bu yıl Eskişehir’de Alman yatırım fonu Resolute Asset Management’tan bir alışveriş merkezi satın aldıklarını belirten Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, öz kaynak gücüyle sektördeki sorunu fırsata çevirdiklerini ifade etti. Namık Tanık, yeni bir alışveriş merkezi alımı için yine yabancı bir fonla masada olduklarını söyledi.

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE HEDEF RAKAM 12

Üç alışveriş merkezinin faaliyette olduğunu belirten Namık Tanık, üç alışveriş merkezinin inşasının da devam ettiğini söyledi. AVM’de 12’ye ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Tanık, “Sıkıntılı sürece rağmen ülkemize güveniyoruz. Hız arttırarak yatırıma devam ediyoruz. Piyasalar düzelince bu yatırımların karşılığını alırız” şeklinde konuştu.

YURT DIŞINDAKİ KAZANÇ TÜRKİYE’YE YATIRIM OLARAK DÖNÜYOR

Uzun yıllar yurt dışında müteahhitlik yaptığını söyleyen Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık; dışarıdan kazandıklarıyla Türkiye’de yatırım yaptıklarını açıkladı. Türkmenistan’da 500 günde 180 köprü yaparak Türk firmalarının becerisini kanıtladıklarını belirten Namık Tanık; “Toplamda yurtdışında 250 adet köprü yaptık. Türkiye’de ise yapımı devam eden 450 bin metrekare, toplamda ise 1 milyon metrekareden fazla inşaat yaptık” dedi.