Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Nata Holding, dünya sıralamasında 98. sıraya yerleşti

"Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde Türkiye'yi temsil eden Nata Holding, listenin 98. sırasına oturdu.

Türkiye, "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde ikinci sırada yer aldı. Firmaların, ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri iş hacimleri dikkate alınarak hazırlanan listede, geçen yıl Türkiye'den 43 firma bulunuyordu. ENR tarafından açıklanan dünyanın en büyük 250 inşaat firmaları sıralamasında, Ankara kökenli Nata Holding bu yılda yine dünya devlerinin arasına girmeye hak kazandı.

Türkmenistan’da yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık yaptığı açıklamada, Türkiye'nin küresel krize ve artan rekabete rağmen geçen yıl elde ettiği ikincilik konumunu koruduğunu, listeye giren müteahhit sayısını da artırmayı başardığını kaydetti.

Namık Tanık, en büyük yurtdışı müteahhitlik kategorisinde 250 firma arasında 98. sırada yer alan Nata İnşaat’ın, son dönemde özellikle Türkmenistan’da ve Ankara’da başarılı projelere imza attığını söyledi. Tanık, "Halkın takdirini kazandık. Başkent bizim doğuşumuz olduğu için önemliydi. Antares ve NataVega Alışveriş merkezleriyle milyonlarca giriş sayılarına ulaştık. 151 metre yüksekliğiyle Başkentin en yüksek konut projesi NataVegaKonut Kuleleri ile yine bir ilke imza attık. Yine Ankara’da hayata geçirmiş olduğumuz Dünyanın 4. En uzun tünel akvaryumu AquaVega’yla inşaat ve işletme konularındaki başarımızı gözler önüne sermiş olduk. Ankara’nın en gözde yerleşim bölgelerinden olan İncek’te yapmış olduğumuz konut Nataİncek projemizi de satışa sunduk. İstanbul ve Adana’da yine avm ve konut projelerimizin temellerini attık. NATA Holding olarak iddialı işler yapmayı seviyoruz. Türkmenistan’da bizim göz bebeğimiz. 500 günde 180 köprü yaparak Türk firmalarının becerisini kanıtladık" dedi.

Tanınmış uluslararası inşaat sektörü dergisi "Engineering News Record" (ENR) tarafından her yıl gerçekleştirilen araştırmada, "bir önceki yılda yurt dışındaki işlerden elde edilen gelirler"in esas alındığını kaydeden Tanık, araştırmanın aynı zamanda sektöre de ışık tuttuğunu ifade etti. 2015 yılında 116. sırada olan Nata Holding bu yıl listeye ilk yüzde girmenin haklı gururunu yaşıyor.