Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Nazenin Konakları'nda satışlar devam ediyor

Nanda Yapı, Ergonomi Mimarlık ve Pehlivanoğulları ortaklığında Çengelköy'de konumlandırılan Nazenin Konakları projesinde komşuluk ilişkileri yeniden canlanacak.

Ergonomi Mimarlık, Nanda Yapı ve Pehlivanoğulları’nın hem arsa ve hem de proje sahibi olduğu Nazenin Konakları Çengelköy, Boğaz hattının hemen üzerinde yer alan 12 bin metrekare alanda inşa ediliyor. 9 blokta toplam 92 daire ve 15 mağazadan oluşacak projede bahçe dubleksinden çatı dubleksine kadar 3+1 ile 5,5+2 arasında değişen daire seçenekleri bulunuyor.

Projenin sosyal donatı alanları arasında kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı tasarlanan havuz, fitness center, pilates ve yoga stüdyoları, masa tenisi, squash, sauna, Türk Hamamı, buhar odası, masaj odası ve bilardo etkinlik alanlarının yanı sıra; site sakinlerinin komşuluk değerlerini paylaşabileceği; biri açık biri kapalı olmak üzere kapsamlı 2 adet kafe de yer alıyor. Projenin Aralık 2017'de tamamlanması planlanıyor.

"Satışların yüzde 30'u temel atıldıktan sonra gerçekleşti"

Projede komşuluk, misafirlik ve mahalle kültürü mirasını yaşatmak için tüm detayları düşündüklerini aktaran Nazenin Konakları Çengelköy projesinin Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Pehlivan; "Projenin her aşamasında site sakinlerinin mahremiyetini esas alarak, komşuluk ilişkilerini geliştirebilecek detaylar üzerinde çalıştık. Nazenin Konakları Çengelköy’ün mimari karakterinde de mahalle kültürünü yaşatacak bir çizgi olsun istedik. Projemizin yüzde 30’unun satışı henüz temel atıldıktan hemen sonra tamamlandı. Bunda bölge kültürünü benimsemiş olmamızın ve komşuluk değerine sahip çıkmamızın rolü büyük. Güzel bir yaşam alanı inşa etmemizin yanı sıra, güzel komşuluklar inşa edilmesine de önemli katkımız olacağını düşünüyoruz. Projemiz temel aşamasındayken gerçekleşen ilk satışların ardından satış ofisimizde gerçekleştirdiğimiz ve hanımefendileri ağırladığımız ‘Komşu Buluşması’ndaki sıcaklık, hedefimize ulaşacağımızın bir göstergesi oldu." diye konuştu.

Boğazın içinde yeni bir boğaz köyü

Nazenin Konakları Çengelköy Proje Koordinatörü ve Yüksek Mimar Gülşah Örs Demir, projeyi büyük bir hayalin ürünü olarak tanımlayarak, "Bizim bir hayalimiz vardı ve bu hayalimizi gerçekleştirdik. Estetiği de fonksiyonelliği de ele aldık ancak odağımız hiç değişmedi. O da, sakinlerimizin evlerine bile girmek istemeyeceği, eski çocukluk günlerini yeniden yaşayabilecekleri, komşuluk temelli bir mahalle sıcaklığını, çocuklarına miras bırakacakları bir hayattı. Çünkü tüm bunlar, aslında yaşam hakkıydı ve ulaşmak bu kadar zor olmamalıydı. Bu yüzden de uzun ve kapsamlı bir konsept proje çalışmamız oldu." dedi.

Nazenin Konakları Çengelköy Satış ve Pazarlama Müdürü Duygu Taj ise günümüzde komşuluk ile birlikte azalan misafirlik kültürünün de bu proje ile canlanacağına dikkat çekerek, "Komşuluk ilişkilerinin canlılık içinde yaşandığı, misafirperverliğin en üst düzeyde hissedildiği bir doku oluşturmak istedik. Hem mahalle kültürünün izleri, hem tam bir yaşam alanı, hem de geleneksel değerlerinin bir arada toplandığı bu proje, sakin ve dingin, tüm ihtiyaçları bir arada sunan, Boğazın içinde yeni bir boğaz köyü olarak öne çıkıyor" şeklinde konuştu.