Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Nef “Fold It” öğrenci tasarım yarışmasını kazananlar belli oldu

Nef’in Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle düzenlediği “Fold It” öğrenci tasarım yarışmasında kazananlar belli oldu.

Gençleri özgün tasarımlar yapmaya cesaretlendiren Nef’in Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle düzenlediği “Fold It” öğrenci tasarım yarışmasında hayaller gerçeğe dönüştü.

Türkiye’nin genç tasarımcılarını keşfetmek ve onların yaratıcılıklarını desteklemek amacıyla düzenlenen Nef “Fold It” öğrenci tasarım yarışmasının kazananları açıklandı.

Nef ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. “Yaratıcılığını Katla. Mekandan Ürüne, Üründen Mekana Hayal Ettiğini Tasarla” başlığıyla düzenlenen yarışmada katılımcılar, hayallerindeki yaşam alanını senaryolaştırma fırsatı yakaladı. www.neffoldit.org sitesi üzerinden teslim edilen senaryolarda bir Nef keşfi olan “Fold” konsepti için farklı yaklaşımlar öneren gençler, bu yaklaşımları kullanarak mekan ve mekana ait bir nesneyi tasarladı.

Yarışmanın 5.000 TL’lik birincilik ödülünü, ‘Z_BAHÇE’ isimli projeleriyle Ceren Akın (İstanbul Teknik Üniversitesi - Mimarlık Bölümü), Cemre Demirci (Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Mimarlık Bölümü), ve Şüheda Gül (İstanbul Teknik Üniversitesi - Mimarlık Bölümü) kazandı. Birincilik ödülünü alan ekip aynı zamanda NEF ile birlikte proje geliştirme fırsatını elde elderken, Z_BAHÇE projesi FOLD konsepti içine dahil edilerek hayat bulacak.

3.500 TL’lik ikincilik ödülü ‘WEB // BOOK BOX’ projesiyle Hanife Sümeyye Taşdelen (İstanbul Teknik Üniversitesi - Mimarlık Tasarım Yüksek Lisans Programı) ve Rümeysa Gür’ün (İstanbul Teknik Üniversitesi - Mimarlık Bölümü) olurken, 2.500 TL değerindeki üçüncülük ödülünü ise ‘PIXELLAB’ isimli projeleriyle Sıla Bıcı (Dokuz Eylül Üniversitesi - Mimarlık Bölümü), Harun Beyhan (Dokuz Eylül Üniversitesi - Mimarlık Bölümü), ve Fatih Şişik (Dokuz Eylül Üniversitesi - Mimarlık Bölümü) kazandı.