Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Nivo Ataköy yatırımcısına yüzde 60 prim vadediyor

Cathay Group'un Suriyeli ortağı Liderlik Development ile Ataköy'de hayata geçirdiği Nivo Ataköy projesi 405 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

Cathay Group'un Suriye asıllı Dubaili ortağı Liderlik Development işbirliğinde hayata geçirdiği Nivo Ataköy, 8 Kasım Salı günü gerçekleştirilen toplantıyla basın mensuplarının karşısına çıktı. Şirketin Nivo markalı 2'nci projesi olarak inşa edilen Nivo Ataköy'de inşaat geçtiğimiz günlerde başladı. Yaklaşık 175 milyon dolar yatırım değeriyle hayat bulan proje, İstanbul'un en çok prim yapan bölgelerinden Ataköy'de 12 bin689 metrekarelik arazi üzerinde yükseliyor. 7 katlı 2 blokta toplam 314 konut ve 73 ticari birimin yer aldığı projede 50 metrekare ile 80 metrekare arasında değişen 1+1 ve 2+1 tipinde konutlara yer veriliyor.

Daire fiyatlarının 405 bin TL ile 2 milyon 172 bin TL arasında değiştiği Nivo Ataköy'de, ticari ünitelerin fiyatı ise 547 bin ile 9 milyon 700 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Projede kamunun kullanımına açık bir de 3 bin 500 metrekarelik kent parkı yer alıyor. Gold LEDD Sertifikası'na aday olan çevreci projenin sosyal donatı alanları arasında yürüyüş parkuru, amfi tiyatro, yeşil alanlar, açık ve kapalı fitness alanları, dinlenme ve çocuk oyun alanı, yüzme havuzu, Türk hamamı ve SPA bulunuyor.

Bölgenin en iyi arsalarından birinde yükselecek

Proje lansmanında konuşan Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, “Nivo Ataköy'ün, bölgenin değerine değer katacağına inanıyoruz. İstanbul’un en lüks semtlerinden biri olan Ataköy’de E-5 yan yola cepheli, çok değerli bir arazi üzerine inşa etmeye başladığımız projemizin sadece Türkiye değil dünya çapında ses getirecek, örnek gösterilecek, ödüller alacak bir proje olması için çalışıyoruz” dedi.

Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz ise “Yeni projemizin; bulunduğu arsanın kıymeti, ulaşım avantajı ve mimarisiyle rakipsiz bir proje olduğuna inanıyoruz. Nivo Ataköy için lokasyon seçerken tramvay, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına ve havaalanına yakınlığı öncelikli kriterlerimiz oldu. Çobançeşme’de, Ankara yolu üzerinde herkesin çok iyi bildiği alanı yeni projemiz için seçtik. Proje arsası Bakırköy Belediyesi’ne bağlı kentsel dönüşüm bölgesinde kalan son arsalardan biri olarak öne çıkıyor” dedi.

Nivo Ataköy projesinin ortaklarından Liderlik Development'ın Yönetim Kurulu Başkanı Imad Shanan, "Türkiye'ye İstanbul'un gözde semtlerinden birinde yükselecek olan ve büyük bir başarı hikâyesi olacağına inandığımız bu projenin lansmanını Cathay Group'la birlikte yapıyor olmaktan çok memnunuz. Türkiye’ye güveniyoruz, yatırıma devam edeceğiz" dedi.

Türkiye'deki genç nüfusun, gayrimenkul pazarının büyümesinin arkasındaki en önemli unsur olduğunu belirten Liderlik Development Genel Müdürü Mounis Akkad ise sözlerine şöyle devam etti; "Liderlik Development olarak Türkiye’ye yatırımlarımız sürecek. Savaş ve mülteci sorunlarının diğer tarafında Türkiye’ye yatırım yapan, işlerini Avrupa yerine Türkiye’de devam ettirerek, istihdam sağlayan ve Türkiye’nin geleceğine güvenen farklı bir Suriye resmi de var."

Tamamlandığında yüzde 60 prim yapacak

Projenin lokasyonuna ve kalitesine vurgu yapan Yılmaz, “Bu projede Körfez bölgesinden yabancı bir ortağımız var. Dolayısıyla her iki şirketin hazır müşteri portföyü üzerinden gelişen talep, lansman öncesi dönemde projenin yüzde 20’lik kısmının şimdiden satılmasını sağladı. Projemizde halen zemin ıslah ve iksa imalatı ile hafriyat çalışmaları devam ediyor. Ocak ayından itibaren betonarme imalatına başlamayı hedefliyoruz. Nivo Ataköy’ü 2019'da tamamlayıp sahiplerine teslim edeceğiz. Projemizin, teslim tarihine kadar yüzde 60’ın üzerinde prim yapmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, şunları ekledi: “Körfez bölgesi dışında Avrupa’dan ve Rusya’dan İstanbul’a gelip projemizle ilgilenen yatırımcılar var. Bugüne kadar yaptığımız görüşmeler planladığımızdan yüksek bir yabancı satış oranı gerçekleşeceğini gösteriyor. Yılsonuna kadar olabildiğince esnek ödeme seçenekleri sunacağız. Kısıtlı sayıda ünite için çok özel fiyat ve ödeme seçenekleri Nivo Ataköy satış ofisimizde müşterilerimize yapacağımız en hoş ikram olacak”

"Türkiye'ye inanıyoruz"

Nivo Ataköy projesinin ortaklarından Liderlik Development'ın Yönetim Kurulu Başkanı Imad Shanan, "Türkiye'ye İstanbul'un gözde semtlerinden birinde yükselecek olan ve büyük bir başarı hikâyesi olacağına inandığımız bu projenin lansmanını Cathay Group'la birlikte yapıyor olmaktan çok memnunuz. Deneyimimiz, etik değerlere bağlılığımız, güvenlik konusunda hassasiyetimiz, yenilikçi yaklaşımımız, şeffaflığımız ve dürüstlüğümüz ile üstün kalite ve en uygun maliyetle tüm paydaşlarımız için katma değer yaratmaya, karlılık sağlamaya geldik. Türkiye`ye güveniyoruz, yatırıma devam edeceğiz" dedi.

Türkiye'deki genç nüfusun, gayrimenkul pazarının büyümesinin arkasındaki en önemli unsur olduğunu belirten ve bu gençliğin her zaman demokrasinin teminatı olacağını vurgulayan Liderlik Development Genel Müdürü Mounis Akkad sözlerine şöyle devam etti; “Liderlik Development olarak Türkiye’ye yatırımlarımız sürecek. Suriye insanı çalışkan, ticareti bilen ve iş yapmayı seven bir yapıya sahiptir. Savaş ve mülteci sorunlarının diğer tarafında Türkiye’ye yatırım yapan, işlerini Avrupa yerine Türkiye’de devam ettirerek, istihdam sağlayan ve Türkiye’nin geleceğine güvenen farklı bir Suriye resmi de var. Cathay Group’la işbirliğimiz hem bu inancın sembolü oldu hem de bu farklı fotoğrafın kamuoyu tarafından görülmesi için de bir fırsat oldu”