Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projeleri Körfez yatırımcısıyla buluştu

Cathay Group; Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerini, 11-13 Eylül 2017 tarihleri arasında Dubai'de gerçekleştirilen Cityscape Global 2017'de görücüye çıkardı.

Cathay Group, Nivo İstanbul projesinin Suudi ortağı Neba A.Ş ve Nivo Ataköy’ün Dubaili ortağı Liderlik Development'la güçlerini birleştirerek Orta Doğu rüzgârını arkasına almak için Körfez’e yelken açtı. Katar, Riyad ve Abu Dhabi fuarlarının ardından ikinci kez Cityscape Dubai’ye katılan Nivo projeleri, Körfez’de oldukça ses getirdi ve yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da Cathay Group standını ziyaret ederek Cathay’ın halen devam eden projeleri ve yatırım planları hakkında bilgi aldı. Bakan Mehmet Özhaseki Cathay’ın yabancı sermayeyi ülkemize getirerek birlikte proje gerçekleştirmesinden ayrıca memnunluk duyduklarını ifade etti.

Türkiye’ye yatırımın avantajlarını anlatıyoruz

Suudi Arabistan, BAE ve Katar gibi Körfez ve Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra İngiltere ve Almanya’da da uluslararası yatırımcılarla tanıtım toplantıları düzenleyen Cathay Group, Nivo projeleri ile İstanbul'a yatırım yapmanın önemini ve avantajlarını vurguluyor. Avrupa'da yaşayan Türkler’in yanı sıra Körfez ve Ortadoğu bölgesinden gelen bireysel yatırımcılardan oluşan geniş ve nitelikli müşteri portfoyüne İngiltere ve Almanya başta olmak üzere Avrupa bölgesini de ekliyor.

İstanbul’un marka değeri tarihinden geliyor

Cathay Group, Nivo projeleri ile İstanbul’un medeniyetlerin mirasını taşımasının en büyük hazine olduğuna dikkat çekiyor. Cathay Group Yönetim Kurulu üyelerinden Okan Süha Yıldırım ise İstanbul’un binlerce yıllık tarihi eserlerin merkezi olduğundan ve tarihi yaşatan şehirlerin marka değerini arttırdığından bahsederek İstanbul’un dünyanın marka değeri en yüksek kentleri arasında yer aldığını belirtti. Çarpık kentleşmesine rağmen İstanbul’un çok güzel bir kent olduğunu ve inanç coğrafyasının doğal merkezi olması gibi tarihi bir misyonunun da olduğunu ekledi. Tüm bu parametreler ışığında bakıldığında İstanbul’da yabancı yatırımcı oranının yüzde 3’e bile ulaşamamış olmasını belirterek bu durumun daha çok yol gidilmesi gerektiğinin göstergesi olduğu tespitinde bulundu.