Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Nivo İstanbul'da lansmana özel yüzde 10 indirim avantajı sunuluyor

Cathay Group'un, Suudi Arabistan sermayeli NEBA A.Ş'nin Basın Ekspres'teki arazisi üzerinde hayata geçirdiği yeni projesi Nivo İstanbul basın mensuplarıyla buluştu.

Cathay Group'un yeni markası Nivo ve markanın ilk projesi Nivo İstanbul, 17 Mayıs 2016 Salı güünü gerçekleştirilen lansmanla basın mensuplarına tanıtıldı. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında daha önce iki fabrikanın yer aldığı 42 bin metrekarelik arazi üzerinde yükselen Nivo İstanbul'da inşaat çalışmaları geçtiğimiz günlerde başladı.

Toplam inşaat alanı 200 bin metrekare olan projede 6 blokta toplam bin 404 birime yer veriliyor. Otel, home ofis ve konutların yer alacağı karma projede 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde konutlara yer veriliyor. Tamamlandığında yüzde 60 oranında prim yapması öngörülen Nivo İstanbul'da büyüklükleri 50 ile 80 metrekare arası değişen 1+1 dairelerin fiyatı 270 bin TL'den, 85 ile 147 metrekare arası değişen 2+1 dairelerin fiyatı 380 bin TL'den, 3+1 dairelerin fiyatı ise 660 bin TL’den başlıyor. Lansman dönemine özel cazip fiyatlar ve avantajlı ödeme koşullarıyla satışa çıkan projede yüzme 10 indirim avantajı sunuluyor. Kişiye özel ödeme planlarıyla da daire sahibi olunabilen projenin 2018 sonunda tamamlanarak sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor.

"İstanbul'un birçok projeye ihtiyacı var"

Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, "Cathay Group olarak daha çok endüstriyel bölgelerin ıslah edilerek konut ve turizm alanına çevrildiği kentsel dönüşüm projeleri ile orta ve üst gelir gruplarına dönük konut projeleri gerçekleştiriyoruz. Geçen çeyrek asır boyunca edindiğimiz tecrübe, kurumsal yapımız, sağladığımız güven ve kalite anlayışımız ile gayrimenkul geliştirme alanında sektörün en önemli aktörlerinden birisi olmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Avrupa kentleri arasında en çok gayrimenkul yatırımı çeken 7 kent arasına giren İstanbul’un marka değerinin kentsel dönüşüm sayesinde giderek arttığına dikkat çeken Tuğsuz, şunları ekledi:

"Gayrimenkul sektörü inovasyona, büyümeye ve yeni projelere son derece açık. Bu kentin doğru yerde doğru tasarlanmış, kaliteli, fark yaratan, yeni konseptlerle üretilmiş daha birçok projeye ihtiyacı var"

"Basın Ekspres, Büyükdere Caddesi'ne rakip olacak"

Toplantıda Basın Ekspres'in Avrupa yakasında kentsel dönüşümün merkezi olacağını söyleyen Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, "Basın Ekspres’in 10-15 yıl sonra nasıl bir yer olacağını merak ediyorsanız, Büyükdere Caddesi’ne bakın. Oradaki değişimi hatırlayın. İnanın, Büyükdere Caddesi’nin değişim ve gelişim hızını katlayan ve daha çok kazandıran bir yer olacak Basın Ekspres" dedi.

Yılmaz, "Nivo içinde bulunduğu çevreyle arasına set çekmeyecek, bunun yerine etrafıyla kaynaşacak, semtin karakterinin çağdaş bir uzantısı olacak, sokağın sanatını projelerinin bir parçası yapacak. Nivo, doğayı, sanatı ve insanları birleştirdiği yaşam alanları, çarpıcı kimliğiyle hepimize bu şehrin yaşayan bir parçası olduğumuzu yeniden hatırlatacak. Özetle Nivo, çeyrek asırlık Cathay Group kültürünün damıtılmış, imbikten geçmiş hali olacak.”

"Türkiye'nin ekonomisi yatırımcıya güven veriyor"

Neba A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Abdulaziz İbrahim Alomary ise "Türkiye, bölgenin güçlü ve lider ülkesi. Yaşanan olaylara rağmen orta ve uzun vadede yatırımcıya güven veren sağlam bir ekonomisi var. İstanbul dünyanın en güzel şehri. Kentsel dönüşümle daha da güzelleşecek. Nivo İstanbul, tüm detaylarıyla, iyi planlanmış bir proje oldu ve paha biçilmez bir gayrimenkul yatırımı" dedi.