Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Nivo İstanbul'un yüzde 10'u yabancı yatırımcılara satıldı

Cathay Group’un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Nivo İstanbul'da yer alan dairelerin yüzde 10'unun yabancı yatırımcılara satıldığını söyledi.

Yüksek bütçeli gayrimenkul yatırımlarıyla yepyeni bir kimliğe bürünen Basın Ekspres Yolu; TEM, Atatürk Havalimanı, E-5 ve sahil yoluna yakınlığıyla göze çarpıyor. Yeni projelerin tamamlanmasıyla birlikte, Basın Ekspres Yolu'nun kısa sürede Levent-Maslak hattında uzanan Büyükdere Caddesi'ne alternatif olması bekleniyor. Bölgede Nivo İstanbul projesini hayata geçiren Cathay Group'un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Basın Ekpres’teki değişimi değerlendirdi.

Yılmaz, Nivo İstanbul’la 42 bin metrekarelik fabrika alanında 5 yıldızlı dönüşümün başladığını, yakın gelecekte bölgede endüstriyel alan kalmayacağını söyledi. Yerli ve yabancı yatırımcıların bu değişim dönüşümü yakından takip ettiklerini belirten Yılmaz, "Toplam yatırım bütçesi arsa dahil 200 milyon dolar olan projemiz, kısa sürede yüzde 12 oranında prim yaptı. Proje teslim süresi olan 18-20 aylık sürede yüzde 38 oranında prim yapacağına inandığımız Nivo İstanbul, Basın Ekspres aksındaki en önemli kavşağın tam üzerinde bulunuyor. Yabancılara satış şu an yüzde 10 civarında. Yabancı yatırımcının 2017’de de artacağını ve yüzde 15 seviyesine geleceğini tahmin ediyoruz. Projenin teslim tarihinin yaklaşacağı 2018’de ise yabancı yatırımcı oranı yüzde 20’ye yaklaşacak" dedi.

Basın Ekpres kentsel dönüşümün merkezi oldu

Yılmaz, "Kentsel dönüşümün merkezi haline gelen Basın Ekspres’te her metrekarenin değeri her geçen gün artıyor. Sadece yaşam merkezleriyle değil ulaşım ve altyapı yatırımlarıyla her geçen gün değer kazanıyor. En büyük amacımız, burada yaşayan bir proje inşa etmek. Bölgeyi ihya eden, insanla ilişkisini yeniden kuran doğru tasarlanmış projemizle güzel İstanbul'a yeni bir değer üretiyoruz. Kentsel dönüşümün en başarılı örneği olma iddiasındayız" şeklinde konuştu.

2018'de teslim edilecek

Nivo İstanbul projesinin hem yapım hem de satış olarak güçlü bir şekilde ilerlediğini belirten Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, "Kaba inşaatı yüzde 32 oranında tamamlanmış durumdayız. Projemizin arsa dâhil toplam yatırım bütçesi 200 milyon dolar büyüklüğünde. Bugüne kadar tamamlanan yatırım ise yüzde 58 seviyesinde. İnşallah Aralık 2018’de projemizi bitirerek sahiplerine teslim edeceğiz. Nivo İstanbul'da toplam hasılatın 300 milyon doları bulacağını öngörüyoruz. Projenin doğruluğunu çok net bir şekilde gösteren çok ciddi bir taleple karşılaştık" dedi.

Yüzde 38 prim öngörülüyor

Yılmaz, "En baştaki sıcak lansman günlerinin ardından müthiş istikrarlı bir şekilde ayda ortalama 400-450 civarında kişiyi burada ağırladık ve çok güzel sonuçlar aldık. Toplamda ise 300 üniteye yakın satış gerçekleştirdik. Satışa ilk çıktığımızda 1+1 daireler 250 bin TL’den başlıyordu bugün bu fiyat 300 bin TL üzerinde" şeklinde konuştu.

Nivo İstanbul'un Basın Ekspres aksındaki en önemli kavşağın tam üzerinde bulunduğunu ifade eden Yılmaz, yapımı devam eden metronun da projenin değerine değer katacağını belirtti.

42 dönümlük arazi üzerinde konumlandırılan LEED sertifikası adayı Nivo İstanbul’da, 6 blok bin 418 bağımsız ünite yer alacak. Toplam inşaat alanı 200 bin metre kareyi bulacak. 1 bloğu 'serviced apartments', 3 bloğu home-ofis ve 2 bloğu ise konut olacak. Semte açık, trafik ve yaya giriş çıkışına açık alışveriş caddesi yer alacak.