Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Nostaljik tramvay yeniden hizmete girdi

İstiklal Caddesi’nin simgelerinden nostaljik tramvay bakım ve onarım çalışmaları tamamlandıktan sonra yeniden hizmete girdi.1 hafta süreyle ücretsiz!

Taksim İstiklal Caddesi yenilemem çalışmaları kapsamında restore edilen caddenin simgelerinden çalışmalar tamamlandıktan sonra yeniden İstanbulluların hizmetine açıldı. Nostaljik tramvayın vatandaşlar tarafından kullanımı bir hafta süreyle ücretsiz olacak.

Açılış töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, nostaljik tramvayın 1 hafta boyunca ücretsiz hizmet vereceğini bildirdi.

HTEmlak’ta yer alan habere göre, Beyoğlu İstiklal Caddesi’nin Osmanlı döneminden bu yana oldukça hareketli bir cadde olduğunu ve bundan dolayı tarih boyunca sorunlarının bitmediğine dikkat çeken Uysal, zaman zaman yenileme çalışmalarının yapıldığını ve o çalışmaların bir türlü randıman vermediğini söyledi.

İlk sorduğum soru ‘Bu cadde ne zaman bitecek?’ olmuştu

Uysal, “Büyükşehir Belediyemiz, 'Öyle bir çalışma yapalım ki kısa süre içerisinde tekrar çalışma ihtiyacı da doğmasın' diye burada 2016 yılının sonunda çalışmalara başladı. 19 Ocak 2017 itibariyle de trenimiz durdu. Burada çalışmalar başladı. Buradaki çalışmalar tahminimizden daha üzün sürdü. Şahsım Ekim ayı başında göreve başladığım zaman ilk sorum da, 'Bu cadde ne zaman bitecek?' olmuştu” dedi.

AKM’nin yıkımı başlayacak

Taksim Meydanı’nda yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Uysal, 2015’de başlayan çalışmaların bitmek üzere olduğunu söyledi.

Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkımlarına başlanacağını belirten Uysal, yeni Atatürk Kültür Merkezi binasının 2019’da biteceğini söyledi,