Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Nurettin Eroğlu: “Teşvik devletten, peşinatsız veya 0 faizli kampanya bizden”

Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu konutta yüzde 18’lik KDV’nin yüzde 8’e düşürülmesiyle sektörün ve ülkenin ivme kazanacağını söyledi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile konut teslimlerinde alınan yüzde 18’lik KDV bedeli yüzde 8’e düşürüldü. Alınan kararı değerlendiren Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, KDV indirimiyle birlikte bekleyen taleplerin alıma dönüşeceğini, sektöre canlılık ve dinamizm geleceğini ve bu kararla birlikte hem konut sektörünün hem de Türkiye ekonomisinin ivme kazanacağını bildirdi.

Skyland İstanbul’da peşinatsız ya da yüzde 0 faizle rezidans ve ofis satın alma imkanı

Sunulan bu teşviki özel kampanyalar düzenleyerek Skyland İstanbul projeleri ile destekleyeceklerini ifade eden Eroğlu, rezidans ve ofisleri peşinatsız ya da yüzde 0 faiz imkanlarıyla satışa sunacaklarını söyledi.

“Hem gayrimenkul sektörü hem ülke ekonomisi ivme kazanacak”

“Teşvik devletten, kampanya bizden” diyen Eroğlu, teslimlerde 31 Ekim 2018 tarihine kadar geçerli olacak ve yüzde 18’lik KDV oranını yüzde 8’e, yüzde 4’lük tapu harcı oranını yüzde 3’e indiren teşvik kararı ile birlikte hem gayrimenkulün hem de ülkenin kazanacağını belirtti.
Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, KDV ve tapu harcı indirimlerinin tüketiciyi satın almaya teşvik edeceğini ve bu teşvike de tam destek verdiklerini ifade etti.

“Teşvik devletten, peşinatsız veya 0 faizli kampanya bizden”

“Teşvik devletten, peşinatsız veya 0 faizli kampanya bizden” diyen Eroğlu bu desteğe Skyland İstanbul projesi kapsamında rezidans ve ofisleri peşinatsız veya 0 faizle satışa sunarak destek olacaklarını da dile getirdi.

“Hem konut alıcısı hem konut satıcısı kazanacak”

Tapu harçlarının yüzde 4 seviyesinden yüzde 3 seviyesine düşürülmesi ve konut teslimlerinde yüzde 18 olan KDV bedelinin yüzde 8 seviyesine düşürülmesinin çok önemli bir teşvik olduğunu ifade eden Eroğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, bu teşvikle hem konut alıcısının hem de konut üreticisinin çok işine yarayacağını da sözlerine ekledi.