Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Nurol GYO, LEED Gold Sertifikası adayı projesi Nurol Tower'ı tamamladı

Nurol GYO'nun home office ve ticari birimlerden oluşan LEED Yeşil Bina Sertifikası adayı projesi Nurol Tower'da inşaat çalışmaları tamamlandı.

Nurol GYO'nun İstanbul'un iş ve yaşam merkezi Mecidiyeköy'ün kalbinde konumlandırdığı ilk yeşil binası Nurol Tower'da çalışmalar tamamlandı. Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, LEED Yeşil Bina Sertifikası'na aday olan Nurol Tower’da düzenlediği basın toplantısıyla yapımı tamamlanan proje hakkında bilgi verdi.

Su kullanımında yüzde 100'e varan tasarruf

Projede karbon ayak izinin rekor seviyede azaltıldığını söyleyen Samim Hatipoğlu, "Nurol Tower, ev ve ofis hizmetleriyle lüks bir rezidansın konforunu tek bir yapı içinde buluşturdu. Ayrıca su ve enerji tasarrufunda ulaştığı yüksek verimlilikle, bu alanda dünyanın en güvenilir değerlendirmesi olan LEED Yeşil Bina Sertifikası'na aday oldu. Yağmur suyu ve soğutma sistemi kondens suyunun peyzaj sulamasında kullanarak, yüzde 100’e varan tasarruf sağlayacağız. Bina cephesinde tercih eden kaplama tipleriyle ısı tasarrufunda yüzde 24 tasarruf hedefleniyor. Soğutma sistemlerinde ise yüzde 50 tasarruf sağlanıyor. Verimli batarya ve rezervuar seçimi ile yüzde 50 su tasarrufu sağlayacağız. Bina genelinde yaklaşık olarak tasarruf oranları; ısıtmada yüzde 50, soğutmada yüzde 22, iç aydınlatmada yüzde 20 ve binadan elde edilen toplam enerji tasarrufu ise yüzde 25 olarak hesaplandı. Nurol Tower'da karbon ayak izi, 3 bin 266 ton azaltıldı ve bu 4 bin 474 adet ağaca denk geliyor. Peyzaj tasarımında bitki seçimlerinde az su isteyen bitkiler tercih edildi. Binanın enerji verimliliği, toplu taşımaya olan mesafesi ve bisiklet kullanımını teşvik etmemiz, çevre konusundaki duyarlılığımızı yansıtıyor. Ayrıca tüm inşaat boyunca da inşaat atıklarının yüzde 53’ü (hurda demir ve malzeme paletleri) ayrı ayrı toplanarak ve geri dönüşüme kazandırılarak belediye çöp döküm sahasına gitmesi engellendi. Kısacası Nurol Tower, yeşil bina için çok başarılı bir örnek oldu." dedi.

360 derecelik İstanbul manzarası sunuyor

Projenin lokasyonuyla ilgili de konuşan Hatipoğlu, "Yeni Adalet Sarayı’nın karşısında Çağlayan Meydanı’na komşu konumda yükselen Nurol Tower, ulaşım alternatifleriyle ön plana çıkıyor. E5 cepheli konumu, çevreyolu ve Boğaz köprüleri bağlantılarına hemen ulaşılabilirliği, metro ve metrobüs durağına yakınlığı, ulaşımda önemli bir kolaylık sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 yılda tamamlanması hedeflenen Kabataş-Bağcılar metro hattının üzerinde bulunan Nurol Tower’dan Çağlayan durağına sadece 1 dakikada ulaşılabilecek. Nurol Tower, sunduğu ofis hizmetleri ve büyüleyici İstanbul manzarasıyla, özellikle iş dünyası için en prestijli adreslerden biri olacak. Nurol Tower’da ‘Kule Ofisler’, ‘Zirve Katlar’ ve baza bölümünde yer alan tam kat ‘Merkez Ofisler’ en ince ayrıntısına kadar titiz bir çalışmayla tasarlanarak beğeniye sunuldu. Nurol Tower; çarşı, dükkan, restoran ve kafeleri ile hayatı kolaylaştırıyor. Nurol Tower’daki Concierge Hizmetleri, her şeyi düşünüyor, istek ve ihtiyaçlara tek bir telefonla çözüm üretiyor. Nurol Tower’ın 149 metre yükseklikteki çatı katında bulunan Sky Lounge; eşsiz bir İstanbul panoramasına sahip. Nurol Tower’ın 360 derecelik İstanbul manzarasıyla, Sky Lounge bölümünde özel günler için davet ve kutlamalar gerçekleştirilebiliyor. Nurol Tower’da 73 ila 193 metrekare arasında değişen, 4 metre tavan yüksekliğine sahip 270 adet ev ofis, 50 ofis ve çarşı katında 15 dükkan ve mağaza olmak üzere 321 bağımsız bölüm bulunuyor. İstanbul’a her yönüyle farklı bir projeyi kazandırıyor ve şehre değer kattığımıza inanıyoruz." dedi.

Yüksek prim getirisi avantajı

İstanbul'un en değerli noktalarından birinde yüksek kazanç fırsatı sunan Nurol Tower'da home officelerin yüzde 75'inin satışı tamamlandı. Projede yeni başlayan kampanya kapsamında ise 0,79'dan başlayan faiz oranlarıyla Nurol Tower'ın son home officelerinden birine sahip olmak mümkün.

Hemen teslim durumundaki projede home officelerin metrekare birim fiyatları 5 bin 900 dolar ile 9 bin dolar arasında değişiyor.