Validebağ Konakları
1 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay覺
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay覺
Yedi Mavi
4 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay覺
Kordon İstanbul
6 Ay Sonra Teslim
Kordon İstanbul İstanbul Avrupa / Kağıthane 295.000 TL - 1.840.000 TL Proje Detay覺

Nurtepe'de kentsel dönüşümün ilk adımı atıldı

Kağıthane'nin Nurtepe Mahallesi'nde depreme dayanıklı olmayan binaların bulunduğu bin 535 metrekarelik alanda kentsel dönüşüm çalışmalarına başlandı.

İstanbul'un kentsel dönüşümle yenilenen bölgeleri arasına Kağıthane'nin Nurtepe Mahallesi de dahil oldu. Nurtepe'de depreme dayanıklı olmadığı tespit edilen konutların ada bazlı dönüşüm çalışmaları başladı. Temelleri bugün atılan kentsel dönüşüm projelerinin temel atma törenine Kağıthane İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, belediye başkan yardımcıları, inşaat firması yetkilileri ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Projede kreş de yer alacak

Tamamlandığında çocuklar için oyun alanları ve otopark sorununun yaşanmaması için otopark alanlarının bulunacağı proje hakkında bilgi veren Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, 'Ada Bazlı Kentsel Dönüşüm'ün Kağıthane'de yaygınlaşacağını vurgulayarak, "Mahallelerimizin her birinde ada ölçekli kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. 100'ü geçen projemiz oluştu. Her projemiz 70 ve 200 arası bağımsız yeri kapsıyor. Burada da 97 bağımsız bölümü kapsayan bir proje oluşturduk. Bu proje ile birlikte bağımsız bölüm sayısından daha fazla otopark üretiyoruz. Arazinin yüzde 60'ını çocuk parkı yapıyoruz ve projenin içinde sosyal tesisler var. Havuz, spor salonu var. Bu projenin içinde çocukların bırakılabileceği kreş olacak. Bu projelerle Kağıthane'de yüzlerce yeni yeraltı otoparkı, yüzlerce çocuk parkı, havuz ve spor salonuna kavuşmuş olacağız. Kağıthane'nin yenilenmesinde ve dönüşümünde önemli çalışmalardan birini daha gerçekleştirmiş olacağız" dedi.