Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

“Ofis alacak yatırımcılara kolaylık sağlanmıyor”

Konut alacaklara sağlanan kredi kolaylığının ticari projelerde sağlanması gerektiğinin altını çizen Fertaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım “Yatırımcı teşvik edilmeli”

Yatırımcının teşvik edilmesi için konut alacaklara sağlanan kredi kolaylığının ofis alacaklara da sağlanması gerektiğinin altını çizen Zafer Yıldırım, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Ev alıp, ofis olarak kullanılmak istendiğinde konut olarak kullanılacak dairenin kredisini rahat imkânlarla alabilirken; ofis için alınacak olan kredide kolaylıklar sağlanmıyor. Şu anda ofislere daha çok ihtiyaç var ve ülke adına da teknolojiye daha fazla yönelip üretimlerin artması gerektiğini savunduğumuz için ticari kredi oranlarının daha düşük olması gerektiğini sektör olarak savunuyoruz. Ticari kredilerle konut kredileri arasındaki fark ortadan kalkarsa yeni işyerlerinin açılması ve ülkenin üretim imkânları daha yüksek olacaktır.”

“Genç girişimciler teşvik edilmeli

Hizmet sektörüne olan yönelmenin artmasıyla çalışma sürelerinde de artış olduğunu kaydeden Zafer Yıldırım “Aynı zamanda yeni mezun olan genç girişimciler için de imkân tanınmış olacaktır. Genç bir ülke olduğumuz ve üretim adına yapılan çalışmalar son dönemlerde arttığı için kredi süreleri uzatılarak da girişimciyi teşvik etmek gerekiyor” diye konuştu.

“Farklıysan, Fark Edilirsin”

Ankara’nın yükselen lokasyonlarından Balgat’ta farklı mimari yapısıyla dikkat çeken Yıldırım Kule projesinin detaylarını anlatan Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım “Yıldırım Kule’yi hayata geçirirken kendi iş yeri ihtiyaçlarımızdan yola çıktık. Kulemizde havalandırmadan güvenliğe, otopark sayısından konumu ve kat yüksekliğine kadar her ayrıntının detaylandırıldığını söyleyen Yıldırım “Maliyetten hiç bir şekilde kaçmadan deprem yönetmeliğinin çok daha üstünde ekstra kuvvetli bir üretim gerçekleştirdik. Bunun üzerine kurguladığımız her şeyde örneğin; elektrik, mekanik, tesisat alt yapısını önceden programlayıp, projelendirdik ve son olarak projeleri örtüştürdük” dedi.