Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Okka: “Emlak sektörü ‘güvenli liman’ olmaya devam ediyor”

40 yıllık deneyimi ile sektörün köklü isimlerinden Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, emlak sektörünün ‘güvenli liman' olma özelliğini koruduğunu söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2017 Ağustos ayı konut satış istatistikleri verilerinin ardından emlak sektörünün önemli isimleri de sektörün güncel durumu verileri hakkında açıklamalarda bulundu.

TÜİK 2017 Ağustos konut satış istatistiklerini değerlendiren Okkalar inşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmur Okka, sektörün yatırımcı açısından ‘güvenli liman’ olma özelliğini koruduğunu söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı Ağustos ayı konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre; Türkiye genelinde konut satışları 2017 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,7 oranında arttı. Ağustos 2017’de 120 bin 198 konut satışı gerçekleştirildi.

İnşaat sektörünün 40 yıllık tecrübeli şirketi Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, “Konut satış rakamlarının bir önceki yıla göre yüzde 5’e yakın bir oranda artması sektörel büyümenin devam ettiğini ve emlak sektörünün ne kadar güvenli bir liman olduğunu kanıtlar niteliktedir. Kampanyalar devam ettikçe konut satışları özellikle Ekim ayında daha da hızlanmaya başlayacak. Emlak Konut’un “Şimdi Al 2019’da Öde” kampanyası da bu artışta etkili olacak. Biz de Okkalar İnşaat olarak Emlak Konut’un sektörü hareketlendirmek için yaptığı kampanyaya destek olmak amacıyla isteyen herkesi yüzde 1 peşinatla ev sahibi yapıyoruz” dedi.