Validebağ Konakları
1 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay覺
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay覺
Yedi Mavi
4 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay覺
Kordon İstanbul
6 Ay Sonra Teslim
Kordon İstanbul İstanbul Avrupa / Kağıthane 295.000 TL - 1.840.000 TL Proje Detay覺

"Ordu, tüm dünyaya örnek olacak"

Yabancı yatırımcının yakın markajına aldığı Ordu'da yeni bir uygulama başlatıldı. Uygulama kapsamında Ordu'nun çöp sorunu tarih olacak.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu'da başlatacakları yeni uygulamayı tanıtmak için basın mensuplarıyla bir araya geldi. Belediye binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Yılmaz, uygulamayla şehir genelinde çöp sorununu çözdüklerini söyledi. Yılmaz, "Artık 17 ilçemizde çöp sorunumuz yok. Bu ayın 30'u itibarıyla Danıştay onayıyla Ünye Çimento ile yapacağımız bir mutabakatla inşallah çöpü kökten çözüyoruz. Bu çerçevede de Altınordu ilçemizde bir toplama merkezi, Ünye ile Fatsa'nın tam ortasında bir toplama ve ayrıştırma merkeziyle, çöp meselesi kısa sürede tarihe karışacak" dedi.

Ordu'nun temizliği konusunda çalışmalara tüm hızıyla devam edildiğini aktaran Enver Yılmaz, "Sokakta kirlilik istemiyoruz. Bundan sonra sigara izmariti atan her vatandaşımıza 63 lira ceza yazacağız. Yere tüküren, çöp atan, aracının camını açıp dışarıya poşet atan, çekirdek yiyip etrafa atanlara da 35 lira ceza yazacağız. Kendi internet sitemizde, cep telefonuyla çekilmek suretiyle paylaşılan fotoğraflar anında sitemize düşüyor. Bu çerçevede nerede bir tüküren, sigara izmariti atan, aracının camını açıp da dışarıyı kirleten varsa bunlar o sistem üzerinden bize intikal ettirildiği an gerekli cezayı uygulayacağız. Cezaların hepsi kanunda, yasal çerçevede verilen cezalardır." diye konuştu.

Bu projenin tüm dünyaya örnek olacağını dile getiren Başkan Yılmaz, "Bütün hemşehrilerimiz, hem örfümüz, adetimiz hem medeniyet hem de dinimiz gereği temizlikle ilgili hususları en iyi şekilde uygulayıp, Türkiye ve dünyaya model olmak için hareket edecektir" ifadesini kullandı.