Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ordu'da kira fiyatları uçtu!

REIDIN tarafından açıklanan Türkiye Konut Fiyat Endeksleri'nin 2016 Mart ayı sonuçlarına göre Türkiye kiralık konut fiyatları en çok Ordu'da yükseldi.

Türkiye İş Bankası'nın desteğiyle REIDIN tarafından hazırlanan Türkiye Konut Fiyat Endeksleri 2016 Mart ayı sonuçları belli oldu. Endekse göre Mart 2016'da büyükşehirlerdeki konut satışları bir önceki aya göre yüzde 1.96 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 21.11 oranında arttı. Aynı dönemde ikincil şehirlerdeki konut fiyatları ise bir önceki aya göre yüzde 1.94 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15.15 oranında arttı.

En az artış Şanlıurfa'da oldu

REIDIN Türkiye Konut Fiyat Endeksleri'ne göre metrekare başına en konut satış fiyatlarının en çok arttığı şehir yüzde 3.78 ile Yalova, en az arttığı şehir ise yüzde 0.78 oranı ile Şanlıurfa oldu. Türkiye'de kiralık konut fiyatlarının en çok arttığı şehir ise yüzde 2.51 ile Ordu oldu. Kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 1.51 oranı ile Afyonkarahisar olarak belirlendi.

Markalı konutlarda banka kredisi kullanım oranı yüzde 35

REIDIN'in hazırladığı endekse göre yeni konut satışlarında artış yüzde 8,50 oldu. Yeni konut almak isteyen yatırımcıların ilk adresi olan markalı konut projelerinde satışlar ise yüzde 42 peşinat, yüzde 35 banka kredisi ve yüzde 23 senet kullanımı ile gerçekleşti.