Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ordu'da metrekare fiyatları ikiye katlandı

Ordu'ya son yıllarda yapılan yatırımlar şehri atağa geçirdi. Ordu'nun Gülyalı ilçesinde inşa edilen Ordu-Giresun Havaalanı, bölgedeki konut fiyatlarını ikiye katladı.

Türkiye'nin gelişen illeri arasında başı çeken Ordu, son yıllarda yapılan yatırımlarla şaha kalktı. 2002-2015 yılları arasında yaklaşık 11 milyar liralık yatırım yapılan Ordu, konut yatırımcılarının da gözdesi oldu.

Karadeniz-Akdeniz yolu, Ordu-Giresun Havalimanı, Topçam Barajı gibi büyük yatırımların yanı sıra şehir içindeki yollar, belediye hizmetleri, toplu konut, sağlık, eğitim ve istihdam alanlarında aldığı hizmetlerle diğer iller arasında bir adım öne çıkan Ordu'da konut fiyatları da yatırımlara paralel şekilde arttı.

80 bin liralık konutlar 160 bin lira oldu

Ordu'da yapılan yatırımların konut fiyatlarına en çok etki ettiği ilçe ise Gülyalı oldu. Ordu'nun Gülyalı ilçesinde inşa edilen Ordu-Giresun 80 bin liraya satılan daireler 160 bin lirayı geçerken, metrekare fiyatı 100 lira civarında olan arsa birim satış fiyatı da 300 liraya kadar çıktı.

ORdu'nun merkez ilçesi Altınordu'da da havalimanı açılmadan önce 200 metrekare daire 200 bin lira civarındayken, havalimanı açıldıktan sonra 400 bin lirayı buldu. 200 liralık kiralık daire fiyatları da 350-500 liraya yükseldi.