Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ormanada Adabostan'da geleneksel dikim şenliği yapıldı

Eczacıbaşı Gayrimenkul tarafından Zekeriyaköy'de hayata geçirilen Ormanada'nın doğal tarım alanı Adabostan'da geleneksel ekim-dikim şenliğini gerçekleştirdi.

Üç dönümlük Adabostan ile doğanın ve doğal olanın lezzetini ev sahiplerine sunan Ormanada, sakinlerinin katılımıyla doğal fide ve tohumları bu yıl da toprakla buluşturdu. Datça Murat Çiftliği uzmanlığıyla doğal tarım alanı olarak işlenen Adabostan’da ilaç ve gübre kullanmadan, tamamen yerli tohum ve fidelerle doğal tarım uygulaması gerçekleştiriliyor.Her yıl geleneksel olarak yapılan Adabostan Dikim Şenliği, bu yıl 28 Mayıs’ta Ormanada sakinlerinin de katılımıyla yapıldı. Ekimi için uygun mevsim olan karpuz, domates, salatalık, mısır, patlıcan fide ve tohumları Ormanada’da toprakla buluştu.

Çocukların da ilgisini çeken ve neşeyle katıldıkları Adabostan Dikim Şenliği, onlar için de zevkli geçen ve toprakla iç içe bir gün yaşanmasını sağladı.

Yaz sonunda Ormanada sakinleri, kendilerinin ürettiği sebze-meyveleri tatma konforuna sahip olacak.

Özel olarak tasarlandı

Ormanada, Torti Gallas and Partners ve Kreatif Mimarlık tarafından “birlikte yaşam” konsepti çerçevesinde özel olarak tasarlandı.

Ormanada sakinlerinin mahallelerinde bir araya gelip sosyalleşme mekânı olan Adameydan’da; Starbucks, Macrocenter, bütün ev sahiplerinin doğal üye olduğu ve dışardan da üye olunabilen MacFit spor merkezi, açık ve kapalı olmak üzere iki adet yüzme havuzu, pilates/ fitness stüdyoları, Nuspa’nın işletmesini yaptığı sauna, buhar ve masaj odaları ve Diba Güzellik merkezi yer alıyor.

25 dönümlük bir yeşil alan olan Adakoru’da ise yürüyüş ve bisiklet yolları, çok amaçlı spor sahası ve doğal ürünler ekilen üç dönümlük Adabostan alanının yanı sıra Avustralya Açık Tenis Turnuvası resmi kortlarının zemininde kullanılan “Rebound Ace Grand Slam” kaplama malzemesinin kullanıldığı biri kapalı iki adet tenis kortu sunuluyor.