Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Orta gelirli de markalı konut projelerine yöneldi

‘Projeli konut’ ve ‘lüks konut’ kavramlarının oturmasıyla birlikte sosyal donatıları açısından nitelikli konutlar orta gelir grubu tarafından dikkat çekmeye başladı.

Uzun çalışma saatleri, artan nüfus ve sürekli karmaşık hale gelen şehir yaşamından sıkılanlar daha lüks ve sosyal açıdan daha donanımlı konutlarda yaşamak istiyor. Eskiden üst segmentin tercih ettiği markalı konut projeleri artık orta gelir sınıfındaki tüketicilerin de dikkatini çekmeye başladı.

Lüks konuta olan talep arz paralelinde artış gösterdi

‘Projeli konut’ ve ‘lüks konut’ kavramları orta gelir sınıfının da yabancı olmadığı kavramlar haline gelince özellikle 250 bin TL ile 450 bin TL bandında satışa sunulan markalı konut projeleri orta sınıf grubundaki tüketicilerin dikkatini çekmeye başladı.

Markalı proje konutlara ve sosyal açıdan daha donanımlı konutlara yönelen orta gelir grubu da daha sakin ve huzurlu bir yaşam talep ediyor. Lüks konuta olan talep de arza paralel olarak artış gösteriyor. Uzun çalışma saatlerinden sonra eve dönen şehirli orta gelir sınıfı yaşam alanında daha çok ayrıcalık ve daha çok güven bekliyor.

Yaşam alanından uzaklaşmadan sosyal hayatla iç içe olma isteği

Markalı konut projelerinin özellikle çalışan anne babalar için sağladığı kreş ve güvenli oyun alanları gibi hizmetler, spor salonu, sinema salonu, etkinlik ve hobi alanları gibi lüks konut projelerinde bulunan aktivite alanları evinden uzaklaşmadan sosyal hayatla iç içe olmak isteyen tüketiciye hitap ediyor.

Şehirdeki kalabalık ve trafik nedeniyle yaşam alanını terk etmeden bütün sosyal ihtiyaçlarını karşılamak isteyen orta gelirinde yer alan tüketiciler de artık uygun ödeme planları ve kredi faizleri olan lüks ve markalı konut projelerini tercih ediyor.