Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Osmanlı Mahallesi yatırımcının ilgi odağı oldu

Bursa'nın Yıldırım ilçesine kurulacak olan Osmanlı Mahallesi'nde çalışmalar yakında başlayacak.

Osmanlı'nın görkemli ve gösterişli yapısı Bursa'nın Yıldırım ilçesinde tekrar yaratılıyor. Kısa sürede Bursalıların ilgi odağı haline gelen projenin, dekorasyonu ve mimarisiyle "canlı müze" niteliğinde olması bekleniyor.

Osmanlı ruhu Bursa'ya gelecek

Projeyle ilgili bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali "Bu mahalleyi Değirmenlikızık'a yapıyoruz. Nasıl Cumalıkızık'ta 700 yıl boyunca bir köy yaşamı varsa bu da 700 yıl önceki insan ilişkilerini ve ticaret anlayışını hayata geçirecek bir proje olacak.

15 milyon liraya mal olacak bu çalışmanın projesi bitti, uygulamaya başlıyoruz. Oraya giden turistler 700 yıl önceki giyim kuşam, ticari anlayışla karşılaşacak. Mahallede üslup, nezaket nasıldı, orada da böyle bir proje yapıyoruz. Değirmenlikızık'ta çınarların olduğu bir yer var. 5 bin metrekareye yakın bir alan. Orada tarihi anıt çınarlarımız var. Oraya Bursa Evleri de yapacağız. Esnafın hangi ürünleri sattığını, birbirlerine nasıl hitap ettiğini, bir ahilik anlayışı içinde, temsili olarak yaşatacağımız bir mahalle olacak." diye konuştu.