Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Otostat kendini 12 yıl içerisinde amorti edecek

Gülan Grup, Sancaktepe'de 200 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği Otostat projesinde yer alan birimleri metrekaresi 4 bin 500 TL'den satışa çıkardı.

İstanbul Finans Merkezi'ne yakınlığıyla yerli ve yabancı yatırımcının ilgi odağı haline gelen Sancaktepe'de 130 bin metrekarelik arazi üzerinde yükselen Otostat projesi 200 milyon TL’lik yatırımla hayata geçiyor. Teras dahil her kata bağımsız giriş imkanı olan 4 katlı bir kompleks, 340 bağımsız birimden oluşuyor. Birinci etabı 2017 yılının son çeyreğinde hizmete girecek olan Otostat projesi, 2018 yılı sonunda tamamlanacak.

Yüzde 10'u lansman öncesi dönemde sahiplerini bulan Otostat; güneş panelleri, kirli su atık ve dönüştürme tesisleri gibi çevre dostu unsurlarıyla da öne çıkacak. TEM Sancaktepe’de yapımı devam eden proje; Ataşehir Finans Merkezi'ne 8 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 17 kilometre, Kadıköy minibüs yoluna 15 kilometre, TEM Çamlıca gişelerine 4 kilometre mesafede bulunuyor.

Fiyatlar 950 bin TL'den başlıyor

Otostat’da metrekare fiyatları 4 bin 500 ile 6 bin TL arasında değişiyor. Bölgenin yükselen değeri olan proje yatırımcı için de imkan sunuyor. 40 ayrı tipte işyeri bulunan projede işyerlerinin büyüklüğü 180 metrekare ile 2 bin 500 metrekare arasında değişiyor. Otostat’da fiyatlar ise 950 bin TL’den başlıyor. Türkiye’nin köklü finans kurumlarıyla işbirliği sayesinde aylık yüzde 0,95 faiz oranı ile 120 aya kadar kredi imkânı sunuluyor. Sancaktepe’de metrekare fiyatları son 2 yılda yüzde 17,5 artış kaydetti. Bölgeye yapılan yatırımlar sayesinde önümüzdeki yıllarda daha yüksek oranda getiri sağlanacağı öngörülüyor.

Bayiler tasarruf edecek

Gülan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gülan, Otostat’da bir otomotiv galerisinin tüm ihtiyaçlarının ortak hizmetler sayesinde karşılanacağına dikkat çekti. Gülan, bir galerinin sadece gece güvenlik elemanı için aylık 3 bin TL ödediğinin altını çizerek Otostat’da bundan tasarruf sağlanacağını ifade etti.

Dağınık ve elverişsiz koşullarda sürdürülen ikinci el otomobil ticaretini organize bir çatı altında toplayacaklarını da sözlerine ekleyen Gülan, şöyle konuştu; “İşyeri sahipleri, normal şartlarda çok fazla elemanla yapacağı birçok işi Otostat’da çok daha az eleman ile gerçekleştirecekler. Firmalar Otostat’da pazar trendlerini daha yakından takip edebilecek, aynı zamanda örneğin arabasının hasarını, boyasını veya yaptırmak istediği bir başka işi dışarıya çıkmadan çözebilecek. Böylelikle sabit giderleri sıfırlanan firmalarımız yalnızca satışa odaklanacak, diğer ayrıntılar ise sistem içinde çözülecek. Otostat’daki bu eko sistem dahilinde herkesin kazanacağı bir yapı oluşacaktır. Kompleksteki ünitelerin satışlarının yanında, işyerlerinin kiralamasını da yapılacak. Otostat ayrıca son derece iyi bir yatırım aracı. Bir konut projesi 20 yıldan fazla bir sürede kendi amortismanını sağlarken, Otostat’ın ticari işyerlerinde bu süre çok daha kısalacak. Bu açıdan bakıldığında Otostat projesinde bir işyerine sahip olmak yatırımcısına büyük avantajların yanında, kısa sürede kazanç da sağlayacaktır. Otostat bünyesinde bulunan işyerleri için kredili satışlar da yapılacak. Yaptığımız anlaşmalarla piyasa şartlarındaki en uygun faiz oranlarıyla, 120 aya kadar kredili satış imkanı sunulacak.”