Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Pana Yapı, Zonguldak'ta inşa ettiği öğrenci yurdu için çalışmaları hızlandırdı

Pana Yapı tarafından Zonguldak'ta konumlandırılan öğrenci yurdu için çalışmalar devam ediyor. Projenin 28 Şubat Salı günü hizmete açılması planlanıyor.

Pana Yapı Zonguldak’ta öğrenim gören öğrencilerin yararlanması için Kozlu ilçesinde 920 kişi kapasiteli öğrenci yurdu yapıyor. Bülent Ecevit Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerinin büyük oranda faydalanacağı yurt, çağın gerektirdiği her türlü donanım ve konfor sahip olacak. Öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek oluşturulan proje 35 milyon liraya mal olacak. 28 Şubat 2017’de anahtarı teslim edilecek projenin çalışmaları gece gündüz demeden devam ediyor.

"Gelişmiş ülkelerin standartlarını yakalamamız şart"

Son dönemde ihmallerden dolayı yurtlarda yaşanan facialardan oldukça dertli olan Pana Yapı İnşaat Grup Başkanı Mahir Şaşmaz, şöyle konuştu:

“O haberleri, gördükçe kahroluyoruz. Ama onlara yurt denemez apartmandan bozma hiçbir standarda uymayan, kalitesiz ve güvensiz yapılar. Yaşanan bu tür facialarda sorumsuzluk ve denetimsizlik iç içe. Denetleyenlerin de onu yapanların da aynı miktarda suçu var. Toplu yaşam yerlerinde güvenlik tedbirlerinin en üst seviyede olması lazım. Hastaneler, okullar, yurtlar... Yangın yönetmeliğine eksiksiz uygun olması gerekir. Geleceğimizin teminat olan gençler için yapacağımız okullarda, yurtlarda gelişmiş ülkelerin standartlarını yakalamamız şart."

Toplam 920 öğrenciye hizmet verecek

19 bin 172 metrekare arsa üzerine kurulan yurt binası 5 bin 162 metrekare oturum alanına sahip olacak. 3 bloktan oluşan yurtta; A blokta 109 oda 393 yatak, B blokta 66 oda 237 yatak ve C blokta ise 78 oda 296 yatak olmak üzere toplam da 926 yatak kapasitesi bulunacak.