Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Parası olmayana konut alma imkânı sunuluyor

Konut kredisi faizlerinde indirim kampanyası başladı. KONUTDER Başkanı Altan Elmas, kampanya ile parası olmayana konut alma imkânının sunulduğunu söyledi.

Konut sahibi olmak isteyenler için sevindiren haber kamu bankalarından geldi. İlk olarak Ziraat Bankası, ardından da VakıfBank ve Halkbank faizleri aylık yüzde 0.98’e çekti. A Para’da yer alan habere göre; önümüzdeki günlerde Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım'ın yanı sıra birçok özel bankanın da kampanyaya destek vermesi bekleniyor.

Faizde indirim kampanyası ile birlikte bankalarda kredisi bulunan konut üretici firmalardan ev sahibi olmak isteyenlere aylık yüzde 0.98 vade farkı uygulanacak. Tüketiciler 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin TL’ye kadar konut kredisi kullanabilecek.

KONUT ALACAKLARA FAİZ MÜJDESİ

Aylık yüzde 2.98’i bulan konut kredisi faizleri nedeniyle konut alımını erteleyen vatandaşlar, yeni kampanya ile birlikte pazarı canlandıracak. Kampanya ile birlikte üretici firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el konut satışlarının finansmanına da destek verilecek ve böylece stokların eritilmesine önemli katkı sağlanmış olunacak.

Kampanya hakkında açıklamalarda bulunan KONUTDER Başkanı Altan Elmas, kampanyanın bütün konut satışları için değil, sadece birinci el konutlar ve üreticiden satılan konutlarla sınırlı olduğunu ifade etti. Altan Elmas, tüm bankaların kampanyaya katılması halinde, kampanyanın tüm Türkiye'ye yayılmış olacağını dile getirdi.

FİRMALAR KAMPANYALARINA BAŞLADI

Firmaların kampanyalarına başladığını belirten Altan Elmas; “Yüzde 5 peşinatla başlayanlar var. Yüzde 10-15 peşinat uygulayanlar da var. 12-24-36 ay gibi faizsiz ara ödemeler var. Geri kalan bedel için ise 0.98 ile konut kredisi kullanılınca çok büyük bir imkân. Kampanya ile parası olmayana da konut alma imkânı sunmuş oluyoruz” dedi.