Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Parasını TL’ye çeviren yatırımcı gayrimenkulde değerlendirdi

Konut satış istatistiklerini değerlendiren Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, parasını TL’ye çeviren yatırımcının gayrimenkulde değerlendirdiğini söyledi.

Eylül ayı konut satış istatistiklerini değerlendiren Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, parasını TL’ye çeviren yatırımcının gayrimenkulde değerlendirdiğini söyledi.

Eylül ayına ilişkin Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerini değerlendiren Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka dövizlerini Türk Lirası’na çeviren yatırımcıların gayrimenkul sektöründe yatırım yaptığını açıkladı.


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı Eylül ayı konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre; Türkiye genelinde konut satışları 2017 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 28,8 oranında artarak 140 bin 298 oldu. İnşaat sektörünün 40 yıllık tecrübeli şirketi Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, TÜİK verilerini değerlendirdi.


Türkiye genelinde konut satışları 2017 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 28,8 oranında artarak 140 bin 298 oldu.Konut satışlarında, İstanbul 23 471 konut satışı ve yüzde 16,7 ile en yüksek paya sahip il olurken İstanbul’u, 13 bin 945 konut satışı ve yüzde 9,9 pay ile Ankara, 7 bin 575 konut satışı ve yüzde 5,4 pay ile İzmir izledi. TÜİK verilerini değerlendirenOkkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, “TÜİK verilerine göre; konut satışları 2017 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 28,8 oranında artarak 140 bin 298 oldu. Kampanyalar devam ettikçe konut satışlarının özellikle Eylül ayında daha da hızlanmaya başlayacağını düşünüyorduk. Bu öngörümüz doğru çıktı. Eylül ayı içerisinde dövizdeki artış ile Türk lirasına dönen yatırımcılar, mevduatlarını gayrimenkulde değerlendirmeyi tercih etti. Konut satışlarının önümüzdeki süreçte de artarak devam edeceğine inanıyoruz ve yılsonuna kadar her ay bir önceki senenin aynı ayının satış rakamlarının üzerine çıkacağını düşünüyoruz ” dedi.

“Arma Menta’nın şimdiden yüzde 60’ı satıldı”

Okkalar İnşaat’ın yatırımcısına şehrin göbeğinde Kartal Soğanlık mevkinde doğa dostu bir yaşam sunduğu Arma Menta projesinin 5 ay gibi kısa bir sürede yüzde 60’ı satıldı. Projeyi 2019 yılının Haziran ayında tamamlamayı planladıklarını belirten Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, “İstanbul’un yeni çekim merkezi Kartal’da hayata geçirdiğimiz Arma Menta projemizde 2017 Mayıs ayında çalışmalara başladık.ArmaMenta’yı bölgenin nabzını tutarak ve yatırımcıya yüksek kazanç vaadi ile hayata geçiriyoruz. Projenin şimdiden yüzde 60’ını sattık. Bu kadar kısa bir sürede büyük bir oranda satılması bizim için sürpriz bir sonuç değil. İnşaat sektöründeki deneyimimiz sayesinde yanılmadık. Yılsonuna kadar Maltepe ve Bağdat Caddesi projelerimizin ön satışlarına başlamayı planlıyoruz. Ayrıca hali hazır da Çengelköy ve Çekmeköy de yeni 2 farklı projenin de görüşmelerini yapmaktayız” diye konuştu.