Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Park Mavera 3'e yatırım yapmak için 42,5 TL ödemek yeterli

İlk kez TOKİ ve Makro İnşaat ortaklığında Başakşehir'de yükselen Park Mavera 3'te denenecek olan gayrimenkul sertifikasıyla dar gelirliler de konut yatırımı yapabilecek.

İstanbul'un hızla değerlenen lokasyonlarından Başakşehir'de inşa edilecek olan Park Mavera 3 projesinde toplam 723 konuta yer veriliyor. 9 bloktan oluşan proje, 50 bin 696 metrekarelik arsa üzerinde inşa ediliyor. Bahçeşehir Şehir Parkı'na komşu konumda bulunan projede alanları 124 metrekare ile 293 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipinde daireler bulunuyor. Şubat 2020'de tamamlanarak sahiplerine teslim edilmesi planlanan projede metrekare birim fiyatları 4 bin 250 TL'den başlangıç gösteriyor.

İlk kez Park Mavera 3 projesinde uygulanacak olan gayrimenkul sertifikası uygulamasıyla sadece 42,5 TL ödeyerek de projeye yatırım yapılabilecek. Gayrimenkul sektöründe yeni bir finansal yatırım aracı olacak gayrimenkul sertifikasıyla dar gelirli vatandaşlar da gayrimenkul projelerinden pay satın alarak projere topraktan ortak olabilecek.

Gayrimenkul sertifikası almak isteyenler ne yapacak?

Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen gayrimenkul sertifikası ile vatandaşlar bir daireye değil, yeni gayrimenkul projesi Park Mavera 3’e yatırım ortağı olabilecek. Buna göre, inşaat projesi herkesin ortak olabileceği paylara bölünecek. Borsa İstanbul’da işlem görecek senetler için Vakıf Yatırım aracılığıyla herhangi bir bankadan alım yapılabilecek. Bir pay senedinin belirlenecek meblağdan satın alınabileceği sistem, inşaatın yapım süresi olan 36 ay boyunca devam edecek. Bu süreçte projeden daire satın almak isteyenler, istedikleri dairenin pay miktarı kadar senedi toplayarak dairenin tek sahibi olabilecek. Satış Vaadi Sözleşmesi ile birlikte, daire borsa işlemlerinden çıkarılacak ve dairenin tapusu hemen sahibine teslim edilecek. Gayrimenkul sahibi olmayı düşünmeyenler ise, 36 ay boyunca diledikleri zaman pay senetlerini başka yatırımcılara devredilebilecek. Proje sonunda inşa edilen gayrimenkullar açık artırmayla satılabilecek ve satış geliri pay sahiplerine payları oranında dağıtımı yapılacak.