Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Perakendeciler dövizle kiranın yasaklanmasından memnun

Perakendeciler kiralarda dövizin yasaklanmasından memnun. Çorap, iç giyim ve mayo markası Penti’nin patronu Sami Kariyo, hamlenin çok doğru olduğunu söyledi.

Çorap, iç giyim ve mayo markası Penti’nin patronu Sami Kariyo ve Penti’nin CEO’su Mert Karaibrahimoğlu, kiralamada TL’ye dönüş hakkında açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Gazetesi’nden Elif Ergu’nun haberine göre; sözleşmelerin ocak ayına kadar yenileneceğini ve tarafların masaya oturacağını ifade eden Penti’nin patronu Sami Kariyo, dövizle kontratlarının çok olduğunu belirtti. TL’ye geçişin çok doğru bir hamle olduğunu söyleyen Kariyo; “Bin 200 kontratı gözden geçireceğiz. Herkes bakanlıktan mekanizma bekledi. Ocak ayına kadar masaya oturanlar aralarında anlaşacak. Sözleşmelerin mevcut kurdan yenilenmesi kabul edilebilir bir durum değil” dedi.

SAMİ KARİYO: SÖZLEŞMELERİN YAPILDIĞI TARİHTEKİ KUR BAZ ALINABİLİR

Sami Kariyo, alışveriş merkezi yönetimleri, mağaza sahipleri ve kiracıların sözleşme yapılmış olan tarihteki kuru esas alabileceğini de ifade etti ve ekledi: “Perakendecilerin büyük bir kısmı sözleşme tarihindeki kurdan anlaşma sağlamıştı. Sabitlenen kur üzerine enflasyon oranının eklenmesi de kiraları belirlemede bir yöntem olabilir” diye konuştu.

MERT KARAİBRAHİMOĞLU: YIL SONUNA KADAR YÜZDE 10 İNDİRİM YAPILACAK

Penti’nin CEO’su Mert Karaibrahimoğlu, mağazalarının yüzde 70’inin alışveriş merkezlerinde olduğunu hatırlattı ve ürünlerin yüzde 30’unda yıl sonuna kadar yüzde 10 indirim yapacakları ifade etti.