Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Peşin ve kredili konut alımlarında yüzde 20 indirim fırsatı için son gün 30 Haziran!

Yüzde 20 indirime ek olarak düşük peşinat ve düşük faizle konut satın almak için son gün 30 Haziran 2018!

Konut sektörünün yeniden canlandırılması ve son 2-3 yıl içinde biriken konut stokunun eritilmesi için başlatılan devlet ve özel sektör önderliğinde kampanya ve teşviklerden olumlu geri dönüşler alınmaya devam ediyor.

Konutta KDV indirimi ve tapu harç bedeli indirimi ile başlayan konut seferberliği süreci tüm hızıyla sektörü canlandırmaya ve alımlarını erteleyen tüketicileri konut sahibi yapmaya devam ediyor.

Lüks konutta stok erimeye başladı

Özellikle lüks sektörde oluşan konut stokunun kısa süre içerisinde azalmasını sağlayan devlet ve özel liderliğindeki kampanyaların bir kısmı için son günlere girildi. Konut satın almak isteyen vatandaşların elini çabuk tutmasında fayda var.

Konut kredisi faiz oranlarındaki indirim sürecek mi?

Konut kredisi faiz oranlarının ne zaman eski seviyelere döneceğine dair bankalar tarafından henüz bir açıklama yapılmazken konutta peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim kampanyasının kısa süre içerisinde biteceği biliniyor.

Konut seferberliğinde yapılan hamlelerden olumlu geri dönüşler alındı

Konut ve işyeri teslimlerinde KDV indirimi, tapu harç bedelinin binde 20’den bin 15’e çekilmesi ve son olarak konut kredisi faiz oranlarının Ziraat Bankası önderliğinde yüzde 1’in altına düşürülerek yüzde 0,98-99 bandına çekilmesinin ardından özel sektörde konut alımlarında yüzde 20 indirim kampanyasını başlattı.

30 Haziran son gün!

KONUTDER, GYODER ve İNDER gibi Türkiye gayrimenkul ve konut sektörünün üç lider çatı kuruluşu tarafından 15 Mayıs 2018 tarihinde startı verilen konutta peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim kampanyası 30 Haziran 2018 tarihinde sona eriyor.

Yüzde 5 peşin, yüzde 0,98 faizle 120 aya kadar vadelendirme imkanı!

Konutta yüzde 20 indirime ek olarak yüzde 5 peşinat, yüzde 0,98-99 bandında düşük kredi faiz oranı ve 120 aya kadar varan vade seçenekleri ile konut satın almak isteyen vatandaşların en geç diledikleri proje için 30 Haziran tarihine kadar başvuruda bulunarak alım işlemlerini başlatması gerekiyor.

Kampanya yeniden uzatılacak mı?

İlk duyurulduğunda 15 Mayıs ile 15 Haziran tarihleri arasında geçerli olan kampanya vatandaşlardan alınan yoğun talebin üzerine 30 Haziran tarihine kadar uzatıldı. Kampanyanın ikinci bir sefer daha uzatılmasına ilişkin henüz ilgili ve yetkili isimlerden bir açıklama gelmedi.