Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Projebeyaz, İstanbul ve Bursa projelerini Körfez yatırımcısına tanıttı

Uluslararası gayrimenkul danışmanlık şirketi Projebeyaz, katıldığı 10. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi'nde Körfez yatırımcısının ilgi odağı oldu.

Ortadoğu pazarına uzun zaman önce giren Projebeyaz, katıldığı 10. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi'nde Kartal ve Bursa'daki projelerini tanıttı. Körfez yatırımcısının gösterdiği ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, "Gayrimenkul sektörü artık Araplar ile anılmaya başladı. Talep ve ilgi büyük. Bu ilgi Türkiye olarak yetişemeyeceğimiz düzeyde. Fuara oldukça bütçeli müşteriler, zengin Araplar, kaliteli müşteri koridorları hınca hınç doldurdu. Türk gayrimenkul sektörü hakkında oldukça bilgililer.

Sektör gayrimenkul fiyatları artıyor ve artmaya devam edecek. Çünkü sektöre olan Arap talebi her gün artmakta. 2016 yılının gayrimenkul sektöründe rekor ile kapatmak kimseyi şaşırtmasın. Çünkü 2016 yılında rekor satışlar yaşanacak. Bunda en büyük pay Arap müşterisinden kaynaklı olacak" diye konuştu.

Araplardan ortaklık teklifi yağdı

Fuar süresince Kartal'da inşa ettikleri Helis More projesinin satışlarına da devam ettiklerini belirten Uzun, "Projebeyaz standını birçok Ortadoğulu iş adamı, siyasetçi ziyaret ederken Mekke’nin önemli ailelerinden ve önemli iş adamlarından ortaklık, yatırım, arazi alıp inşaat teklifi aldık. Yüksek katılımlı ortaklık teklifi, fon şeklinde yatırım yapmayı düşündüklerini ve bunu Ortadoğu’da güvenilir marka olmanın avantajını yaşayan Projebeyaz Gayrimenkul ile yapmak istediklerini dile getirdiler." dedi.

Bütün hizmetleri veriyoruz

Gayrimenkul satışlarında yardımcı oldukları müşterilerine daha sonrasında da yardım ettiklerini belirten Uzun, "Araplar sadece gayrimenkul satınalmak istemiyorlar. Hayat ve yaşam koçluğuda talep ediyorlar. Onlara araba satın almadan tutunda çocukları için dil kurslarına kadar yardımcı oluyor tam hizmet veriyoruz. Sadece gayrimenkul satın almanın dışında bu tarz hizmetlerede önem veriyorlar ve biz bu hizmetler kendilerine sağlıyoruz. Gördüğümüz en ilginç tarafıda Türk kültürüne adapte olup o şekilde yaşamak istiyorlar.

Diğer bir ilginin sebebi ise yakın zamanda AB’nin serbest dolaşım hakkı elde edecek olan Türkiye’nin içerisinde yer almak istiyorlar. Şunu biliyorlar ki hem AB ülkesi hem Arap kültürüne yakın Müslüman olan Türkiye de onların hoşlandığı karma bir yaşam olacak" dedi.