Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Rami Gıda Toptancılar Hali taşınıyor

İstanbul Rami'de bulunan Rami Gıda Toptancılar Hali'nin Başakşehir ilçesine taşınmasına karar verildi. TOKİ projesi Nisan 2019'da tamamlanacak.

Rami Gıda Toptancıları Hali’nin 33 yıllık hayali gerçekleşiyor. 1986 yılında geçici olarak Rami’ye taşınan Kuru Gıda Toptancıları, 33 yıllık bekleyişten sonra nihayet hayallerine kavuşmaya hazırlanıyor.

Rami Gıda Toptancıları Sitesi Başakşehir’e taşınacak. Toki tarafından hayata geçirilecek olan projenin Nisan 2019’da tamamlanması planlanıyor.

Bin 70 adet dükkanlı proje için kura çekilişi yapıldı

Rami Gıda Toptancıları Hali Başakşehir projesi için kura çekilişi yapıldı. Bin 70 dükkanın yer alacağı projede esnafın yerleri belli oldu.

Rami Gıda Toptancıları Başakşehir’de 322 bin metrekare alan üzerinde hizmet verecek. Şahintepe Mahallesi’nde inşa edilecek olan projede toplam bin 70 dükkan yer alacak. Emsalleri arasında en büyük proje olarak inşa edilecek proje kapsamında 990 toptancı dükkanı, banka, restoran, kafeterya gibi ihtiyaçlar için 120 ticari dükkan ile 65 TIR'ın aynı anda park edebileceği toplam bin 300 araç kapasiteli kapalı ve açık otopark, mescit ve bir sosyal tesis yer alacak.

Avrupa'nın en büyüğü olacak

İstanbul Gıda Toptancı Tüccarlar Derneği Mustafa Karlı, projenin Avrupa’nın en büyük kapalı çarşısı olacağını söyledi.

Karlı, "Proje kapsamında 580 dönümlük bir alan var. Bunun 322 dönümü kullanım alanı, 114 dönüm inşaat alanı ve 94 dönüm dükkan inşaat alanı. Bu anlamda Avrupa'nın en modern ve en büyük Kapalı Çarşı'sını yapıyoruz. Bunun gibi bir projenin Türkiye'de bir örneği yok. Burada faaliyet gösterecek olan bütün üyelerimiz özel mülkiyet sahibi olacaklar" dedi.