Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Riskli ve kaçak binaların yıkımına ilişkin süreç başladı

Ülke genelinde riskli ve kaçak binaların yıkımına ilişkin süreç başlattıklarını ifade eden Murat Kurum; “Yıkım işlemlerini hemen gerçekleştiriyoruz” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ülke genelinde riskli binaların, kaçak binaların yıkımına ilişkin sürecin başlatıldığını ifade etti. Belediyelere gönderilen yazılar çerçevesinde bakanlığa gelen tespitlerin değerlendirildiğini belirten Murat Kurum; “Yıkım işlemini de hemen gerçekleştiriyoruz” dedi.

Bakan Kurum, Kapadokya’da peribacaları yakınındaki yapıların yıkılmasına da değindi ve bölgenin tarihi, doğal sit alanı olduğunu vurguladı. Kurum, bu kapsamda Kapadokya’da kaçak yapılara ilişkin ilk aşamada 15 yapının tespitinin yapıldığını ve 11 binanın valilik kanalıyla yıkımının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Riskli yapılarla ilgili sürece devam ettiklerini vurgulayan Murat Kurum, tarihi ve kültürü kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceklerini belirtti. Kurum, kaçak ve riskli yapılarla alakalı bu kararlı duruşun önümüzdeki dönemde de devam edeceğini ifade etti.