Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Rönesans Gayrimenkul'ün yeni projesi Piazza'da satışlar başladı

Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ın Maltepe'de 320 milyon euro yatırımla hayata geçirdiği Piazza projesinin satışlarına başlandı. Projede fiyatlar 449 bin TL'den başlıyor.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından Maltepe'de yaklaşık 42 bin metrekarelik arazi üzerinde hayata geçirilen Piazza projesi 7 Ekim Cuma günü düzenlenen basın toplantısının ardından satışa çıktı. Kaba inşaatının yüzde 73'lük kısmının tamamlandığı projede konut, ofis ve cadde mağazalarına yer veriliyor. Projede alanları 59 ila 214 metrekare arasında değişen 230 konut, 21 katlı ofis bloğu ve açık alanların yer aldığı alışveriş merkezi bulunuyor.

Piazza’da alanları 59 ila 135 metrekare arasında değişen 1+1 daireler 449 bin TL ile 655 bin TL, alanları 96 ila 157 metrekare arasında değişen 2+1 daireler 641 bin TL ile 1 milyon 338 bin TL, alanları 152 ila 214 metrekare arasında değişen 3+1 daireler ise 945 bin TL ile 1 milyon 570 bin TL arasında değişen fiyatlarla yatırımcılarını bekliyor. Projede konutların 2018 yılının Mart ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Lansman dönemine özel avantajlı fiyatlar ve uygun ödeme koşullarıyla satışa çıkan Piazza'da peşin alımlarda yüzde 12 indirim, teslime kadar şirket içi vadeli ödeme seçeneği ve yüzde 5’ten başlayan peşinatlarla konut sahibi olma gibi fırsatlar sunuluyor.

"Maltepe ve Küçükyalı'nın gelişimine katkı sağlıyoruz"

Düzenlenen basın toplantısında proje ve bulunduğu bölgeyle ilgili bilgi veren Rönesans Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özgümüş, “Son yıllarda Anadolu yakasında yapılan yatırımlar sayesinde bölgede oturan ve çalışan ciddi bir nüfus bulunuyor. Metro ve Marmaray gibi ulaşım hatlarıyla erişimin de kolaylaştığı bölgede uluslararası firmalar genel merkezlerini Anadolu yakasına taşıyor. Daha önce gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla Bosch ve Turkcell gibi markalar genel merkezlerini Küçükyalı’ya taşıdı. Rönesans Gayrimenkul Yatırım olarak Maltepe ve Küçükyalı projelerimizle bölgenin gelişmesine katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

"Yüksek kira getirisi sağlayacak"

Piazza’nın yıllık ziyaretçi sayısının yaklaşık 16 milyon olacağını öngören Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Hasan Şimşek ise “Piazza, ofis, konut ve alışveriş merkezinin olduğu karma bir proje. Şık yeme içme mekanlarından tanınmış moda markalarına kadar pek çok mağazayı bünyesinde bulunduracak Piazza, şehir yaşamının gözde mekanlarından biri olacak. Burayı tercih edenler, ihtiyacı olan her şeyi bir arada bulabilecek. Konut bölümünde yaşayanlar, ofis bloğunda çalışıp aynı yerden alışverişini yapma fırsatı bulacak. Dinamik bir yaşam stilini benimseyen herkesin tercihi olacak” dedi.

Projenin konumu itibariyle önemli bir noktada yükseldiğini söyleyen Şimşek, “Piazza projesinin ofis bölümünde yaklaşık 3 bin kişinin alışveriş merkezinde ise bin 500 kişinin çalışacağını öngördüğümüzde 230 özel rezidanstan oluşan dairelerin yatırımcısı için karlı olacağı ve yüksek kira getirisi sağlayacağını söyleyebiliriz. Trafik sorununun sıkça gündeme geldiği İstanbul’da özellikle ulaşım aksında yer alan projelere yoğun ilgi oluyor. Metro hattı gibi yatırımlar ziyaretçilerin projeye olan tercihini olumlu etkilediği gibi konut ve ofis projelerinin değerinin artmasını sağlıyor. Piazza’da yer alan ofis bloğu da ana arterler üzerinde yer almasının yanı sıra Sabiha Gökçen havaalanına yakınlığı, yeni finans merkezi ve karayolu bağlantıları ile dikkat çekiyor” dedi.

İçerisinde yer alacak metro durağı bağlantısı ile ulaşım yönünden oldukça rahat bir imkan sunan Piazza; Sabiha Gökçen Havaalanı’na 20 kilometre, sahil yoluna 3 kilometre mesafede. E5 ulaşım hattı üzerinde yer alan proje 2 bin 400 araçlık kapalı otoparkı ile ziyaretçilerine kolaylık sunuyor.