Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Ruslar Antalya'dan vazgeçemiyor

Yaklaşık çeyrek asırdır Antalya'yı memleketleri olarak kabul eden Rus vatandaşlar, Antalya'dan ayrılmak istemiyor.

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu ve Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya ile yaşanan gerilimin ardından diğer sektörlerde görülen problemin gayrimenkul sektöründe görülmediğini ifade etti. Bu yılın ilk iki ayında yabancıların Antalya'da 643 konut satıldığını belirten Karataş, bu konutların büyük bir çoğunluğunun Ruslar tarafından satın alındığını söyledi.

Rusların bölgeden vazgeçemediğini anlatan Karataş "Son 25 yılda Türk ve Rus halkı iyice kaynaştı. Evlilik bağları oluştu, burada kendi okulları, mezarlıkları, kasapları, dernekleri var. Bu bağın kopartılması çok zor." dedi.

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan sürecinde geçici olduğunu söyleyen Karataş, "Antalya'da yaklaşık 3 bin 100 müteahhit bulunuyor. Tarım ve turizmde yaşanan sıkıntı inşaat sektöründe yaşanmıyor. Yalnız müteahhitlerden aldığımız bilgiye göre, Rusya'da memur olan veya Rusya devletiyle organik bağı olan, orada resmi iş yapan özel sektördeki kişilerin, herhangi bir sıkıntı veya baskı yaşama ihtimalinden kaçınmak için taşınmazlarını güvendikleri Ruslara sattıklarını görüyoruz. Bu geçici bir önlem demek, emanet satış demek. İki tarafın zarar ettiği bir sürtüşmenin sürdürülebilir olamayacağını göstermek demek. Bu sıkıntı geçicidir. Hiçbir Rus vatandaşı da Antalya'dan vazgeçmiş değil. Yabancıya mülk satışı konusunda şu anda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor." dedi.

Gayrimenkullerini starak ülkelerine dönen Rusların da geri geleceğine inandığını söyleyen Karataş, "Putin korkusu nedeniyle Rusya'da memur olan ya da devletle organik bağı bulunanlar konutlarını yine Ruslara sattılar, ama bunun da geçtiğine inanıyorum. Önümüzdeki süreçte emanet olarak verdikleri taşınmazları tekrar alacaklarını düşünüyorum." diye konuştu.