Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Sapphire'deki 47 rezidans 90 milyon 594 bin dolara satıldı

Kiler GYO'dan KAP'a yapılan yazılı açıklamaya göre, Levent'te inşa edilen Sapphire projesindeki 47 rezidans İranlı iş adamı Mehrdad Safari'ye toplu olarak satıldı.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Levent'te inşa ettiği Avrupa'nın en yüksek rezidans binası konumundaki Sapphire'de satışı devam eden rezidanslarına İran'dan alıcı buldu. Kiler GYO, KAP'a yaptığı açıklamada, 47 adet Sapphire rezidans dairesi 90 milyon 594 bin dolar artı KDV bedeli ile sattığını duyurdu.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'dan KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Şirketimizin kamuya açıklanmış son finansal tablolarında stoklar ve diğer duran varlıklar hesabında 111.882.254 TL kayıtlı değeri ile taşınan 47 adet İstanbul Sapphire rezidans dairesinin 90.594.000 USD+KDV bedel ile Mehrdad Safari' ye toplu satışı gerçekleştirilmiştir"

Rezidansların yeni sahibi Mehrdad Safari

Kiler GYO'nun Sapphire'de sattığı 47 dairenin yeni sahibinin İranlı bir işadamı olan 45 yaşındaki Mehrdad Safari olduğu açıklandı. Açıklamaya göre, Safari'nin ülkesi İran'da gıda ve gayrimenkul sektöründe yatırımları bulunuyor. Kiler GYO Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, "Mehrdad Safari daha önce bizim Sapphire projesinden bir daire kiralamıştı. Daha sonra bu daireyi satın aldı. Çocukları İstanbul'da okuyor. Bizden aldığı dairelerin bir kısmında yakın akrabaları oturacak. Kalan dairelerin bir bölümünü de kiralar veya satar. Satış işlemi dün gerçekleşti" dedi.

Kiler, Mehrdad Safari'nin, Avrupa ve ABD'de de gayrimenkul yatırımları olduğunu söyledi. Kiler, satışını yaptıkları 47 daireden önemli bir bölümünde KDV oranın yüzde 1, bir kısmında ise yüzde 8 olduğunu söyledi.