Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Sarıyer’de İmar Barışı’ndan yararlanan yapılara koruma geldi

Sarıyer’de “Yapı Kayıt Belgesi” alan kaçak ve ruhsatsız yapıların yıkım kararlarıyla ilgili yeni görüş açıklandı. Buna göre, yıkım kararlarının iptali Sarıyer’de de geçer

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sarıyer’de “Yapı Kayıt Belgesi” alan kaçak ve ruhsatsız yapıların yıkım kararlarıyla ilgili yeni görüşünü açıkladı. Yeni karara göre, yıkım kararlarının iptali Sarıyer’de de geçerli olacak.

Sarıyer Manşet Gazetesi’nde yer alan habere göre; bakanlıktan daha önce Sarıyer Belediyesi ve İstanbul Valiliği’ne gönderdiği yazıda “İmar Barışı” kapsamında verilen Yapı Kayıt Belgesi’yle iptal edilen yıkım kararlarının 2960 sayılı Boğaziçi Kanunu’nu kapsamadığını ve Sarıyer’deki yıkım kararlarının devam ettiği ifade edilmişti. Bakanlığın kararı üzerine Sarıyer’deki on binlerce vatandaşın mağdur olmaması için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla belediye bürokratları rapor hazırladı.

BAKANLIK GERİ ADIM ATTI

Hazırlanan rapor, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderildi. Raporda; Sarıyer’deki yüz binlerce kişinin mağdur olacağı vurgulandı. Yoğun süren görüşmeler üzerine konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geri adım attı. Yeni görüşünü açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İmar Komisyonu, aldığı bir kararla 2960 sayılı Boğaziçi İmar Kanunu’nun geçerli olduğu bölgelerde de Yapı Kayıt Belgesi alan binaların yıkılmaması yönünde görüş bildirdi.

BİNLERCE KİŞİ RAHAT NEFES ALDI

Sarıyer Belediyesi’nin uyarıları ve takibinin sonucunda İmar Barışı’na başvuruda bulunan ve ‘Yapı Kayıt Belgesi’ alan binlerce kişi rahat nefes aldı.