Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Seçimden sonra konut fiyatları artacak mı?

Konut yatırımcısının ve konut alıcısının en çok merak ettiği soruların başında konut fiyatlarının 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra nasıl seyredeceği. İşte cevabı…

Konut sektörü 2018 yılının başından itibaren zor günlerden geçiyor. Bu zor günlerde sektör temsilcileri tarafından alınan ortak karar doğrultusunda zam yapılmadan atlatılmaya çalışılıyor. Uzun süredir yüzde 20’lere varan inşaat maliyetlerinin konut fiyatlarına yansıtılmaması ve zam yapılmadan konut sektörünün içinde bulunduğu süreci atlamaya çalışması bir noktada patlak verecek.

Gayrimenkul uzmanları erken seçim tarihinden sonra bir süredir gerilen gayrimenkul fiyatlarının artacağı yönünde fikir birliğine varmış durumda. Artan inşaat maliyetlerine, üretimlerin sıkıntıya girmesine rağmen hiçbir şekilde konut fiyatlarına yansıma olmaması konut sektörünün sıkıntılı günlerin de büsbütün durgunluğun önüne geçti. Ancak seçimden sonra inşaat sektörü temsilcilerinin maliyetlerini karşılamak adına konut fiyatlarına zam getireceği tahmin ediliyor.

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek seçimden sonra oluşan siyasi istikrar ortamı ile birlikte konut sektörünün de derin bir nefes alması bekleniyor. Döviz kurlarındaki risklerin ortadan kalkması ve konut kredisi faiz oranlarının düşeceği yönündeki beklenti de konut fiyatlarının seçimden sonra artış göstereceğini işaret ediyor.

Seçimden sonraki konut fiyatları seyri hakkında görüş bildiren uzmanlar konut fiyatlarının seçimden sonra artış göstereceğini ve konut satın almak için en uygun zaman dilimi içinde olunduğu konusunda fikir birliğine varıyor.