Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Şehir hastaneleri için ülkeler sıraya girdi

“Şehir Hastaneleri” için birçok ülke sıraya girdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Romanya ile anahtar teslim anlaşmasının yolda olduğunu ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehir hastaneleri projesinde çalışmaların hızla devam ettiğini ifade etti. Akşam Gazetesi'nden Yelda Gökdağ'ın haberine göre; birçok ülkeden sağlık sektöründe dünya markası olmayı başaran “Şehir Hastaneleri” için talep geliyor. Romanya ile anahtar teslim şehir hastanesi projesi kapsamında anlaşma yapıldı.

UKRAYNA VE KAZAKİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE TALEP

44 bin 500 yatak kapasiteli 39 hastanenin 6'sının hizmete açıldığını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ukrayna ve Kazakistan’ın da kendi ülkelerinde şehir hastanesi kurulması konusunda Türkiye’den talepte bulunduklarını açıkladı. Diğer ülkeler için de bu hastanelerin nasıl kurulduğu ile ilgili bilgi sunmak üzere bakanlık bünyesinde bir çalışma grubu oluşturulduğunu ifade eden Koca; “Romanya Sağlık Bakanı’yla en son 5. Tıp Kurultayı’nda tekrar bu meseleyi görüştük. Bir iki hafta içerisinde bu işi hızlandırmak istediklerini belirttiler” şeklinde konuştu. Koca, mali tarafların netleşmesinin ardından 1-2 ay içinde karşılıklı bir anlaşmanın imzalanacağını belirtti.

ANAHTAR TESLİMİ PROJE

Romanya’da yapılacak hastanenin devletler arası anlaşmayla kendilerine teslim edileceğini ifade eden Fahrettin Koca, hastanenin Romanya için bir devlet iştiraki olacağını belirtti ve ekledi: “Anlaşmanın yapılması, hayata geçmesi çok uzun sürmez. Ayrıca bunun haricinde 3 bin yataklı bir hastane yapılması da gündemde. Ancak bu daha sonra hayata geçebilecek bir proje.”

44 BİN 500 YATAK KAPASİTELİ 39 HASTANE

Türkiye’nin sağlıkta başlattığı en önemli dönüşüm olarak bilinen şehir hastaneleri kamu-özel iş birliği (PPP) modeliyle inşa ediliyor. Projeler kapsamında 44 bin 500 yatak kapasiteli 39 hastane hayata geçirilecek.

Şu zamana kadar şehir hastanelerinde 6 tanesinin açılışı gerçekleştirildi. Toplam 10 milyar dolarlık yatırım bedeline sahip hastanelerde son teknoloji cihazlar yer alacak.